Naga MarketsZ pewnością dla każdego, kto wchodził na rynek kryptowalut po raz pierwszy, szokiem były długie i dziwne adresy portfeli. Możliwe, że ich charakterystyka spowalnia też adopcję samego bitcoina na świecie (Satoshi Nakamoto chyba nie zawracał sobie głowy wygodą użytkowników). Teraz jednak giełda Coinbase proponuje nowy system wysyłania środków pomiędzy swoich userów.

O co chodzi? Otóż każdy użytkownik giełdy posiada swój nick np. @JacekW1984, @ComparicPL, @BitcoinJ1987, itd. Teraz więc by wysłać środki do kogoś, kto też używa aplikacji CoinbaseWallet wystarczy już tylko wspomniana nazwa usera, a nie długi adres portfela.

Coinbase idzie na rękę użytkownikom

Warto dodać, że nowa funkcja jest kompatybilna ze wszystkimi walutami, które już dziś są obsługiwane przez Coinbase Wallet. Są to takie tokeny i kryptowaluty jak: BTC, Bitcoin Cash, Litecoin, Ether, Ethereum Classic, tokeny XRP, DogeCoin i wszystkie tokeny ERC20 (czyli te, które są oparte na platformie Ethereum).

Co ważne, jeśli dla kogoś prywatność jest ważna ponad wygodę, aplikacja portfela umożliwia pozostanie przy starym systemie. “Przełącznik prywatności” w menu ustawień pozwoli nam na szybki powrót do “długich” adresów.

„Użytkownicy portfela często mówią nam, jak uciążliwe jest radzenie sobie z długimi i bezsensownymi adresami kryptograficznymi, takimi jak 0x89136a83664fa0673930be34463e444260775dc lub 3GVBSgLLLjAoNRKxw5hm7kANN2P2mEQJy. Mówią nam również, jak stresujące jest wysyłanie pieniędzy z powodu strachu przed niepoprawnym skopiowaniem i wklejeniem adresu”

– wyjaśnił decyzję firmy Sid Coelho-Prabhu z zespołu Coinbase Wallet.

ENS

To nie koniec ciekawych zmian w Coinbase Wallet. Aplikacja integruje teraz też usługę Ethereum Name Service (ENS). Użytkownicy mogą więc wysyłać kryptowaluy na adresy .eth. ENS obsługuje zarówno płatności w ETH, ale i innych kryptowalutach oraz tokenach: BTC, BCH, LTC i wielu innych, które są obsługiwane dziś przez Coinbase Wallet.

Dla niewtajemniczonych wyjaśnijmy, że ENS to projekt typu open source zarządzany przez organizację non-profit, który jest wspierany głównie przez granty z Fundacji Ethereum. Twórcy oprogramowania postrzegają go jako kluczowy element powstającej zdecentralizowanej sieci.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here