Naga MarketsMimo, że na skutek trwających od 6 lutego br. wzrostów wartość Bitcoina wzrosła w okolice 11 800 USD, to od niemal tygodnia ponownie obserwujemy przewagę podaży. Fakt ten sprawił, że kurs cyfrowego złota osunął się aż w okolice technicznego poziomu wsparcia 9500 USD. Winą za te spadki obarcza się m.in. Coinbase – wiodącą amerykańską platformę do kupowania i sprzedawania kryptowalut.


Nie od dziś wiadomo, że jednym z głównych powodów tak sporego zainteresowania kryptowlautami i fenomenem stojącym za ich atrakcyjnością (poza technologią blockchain) jest anonimowość. Jak donosi portal RT.com, giełda Coinbase przekazała amerykańskiemu urzędowi podatkowemu (Internal Revenue Service, IRS) dane prawie 13 000 swoich klientów.

IRS podobno poprosił kalifornijską giełdę, aby ta dostarczyła szczegółowych informacji na temat wszystkich swoich (ponad 500 000) klientów już w lipcu 2017 roku. W listopadzie wniosek został jednak zredukowany do 13 000 użytkowników, którzy dokonywali największych transakcji. Zabieg ten ma prawdopodobnie na celu ograniczenie praktyk uchylania się od opodatkowania wśród osób zajmujących się wirtualnymi walutami.

Coinbase, która pośredniczyła w wymianie kryptowalut w 32 krajach, poinformowała swoich użytkowników, że musi przekazać dane tysięcy z nich do IRS.

“Po długim procesie sąd wydał postanowienie, które stanowi częściowe, ale wciąż znaczące, zwycięstwo Coinbase i jej klientów: wezwanie wymaga od Coinbase udostępnienia jedynie niektórych ograniczonych kategorii informacji z rachunków około 13 000 klientów,” – czytamy w piątkowym liście wysłanym do klientów giełdy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEURJPY – co dalej?
Następny artykułGPW: Udział inwestorów indywidualnych największy od 5 lat!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here