Naga MarketsZgodnie z postem na Reddit opublikowanym 28 grudnia, amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ostrzegła użytkowników, że w celu zachowania zgodności z zasadami AppStore’a, może być zmuszona do usunięcia funkcji do wyszukiwania DAppsów z aplikacji swojego portfela.

Dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong skomentował post:

Tu CEO Coinbase. To naprawdę niefortunne. Wygląda na to, że Apple eliminuje korzystanie z Dappsów ze sklepu App Store. […] Przypuszczalnie dotyczy to również innych portfeli (Trust, Argent, Metamask), poza Coinbase i IMO stanowi bardzo duże zagrożenie dla całego ekosystemu.”

Cios w Coinbase i DAppsy?

Armstrong powiedział również, że użytkownicy zainteresowani użyciem DApps na urządzeniach mobilnych Apple mogą poprosić Apple o zezwolenie na takie aplikacje. Potem kontynuował:

„Jest to ważny obszar innowacji w finansach, a wielu programistów i początkujących użytkowników tej technologii ma kryptowaluty o wartości milionów dolarów związane z tymi aplikacjami finansowymi, których nie będą mogli używać na urządzeniach mobilnych Apple, jeśli ta polityka sklepu będzie kontynuowana”.

Skoordynowane działanie przeciwko kryptowalutom?

Wiadomości pojawiają się wkrótce po tym, jak Google zbanował portfel Ethereum i przeglądarkę DApp MetaMask na swojej platformie do dystrybucji aplikacji na Androida – Google Play.

Zespół projektu zauważył, że powodem usunięcia aplikacji są działania skierowane przeciw “mobilnej eksploracji”, na którą rzekomo nie zezwala dane oprogramowanie. Odwołanie MetaMask do decyzji giganta również zostało odrzucone.

Działacz z rynku kryptowalut Omar Bham zasugerował, że ostatnie posunięcia mają zapewne chronić duże firmy przed potencjalnymi zdecentralizowanymi konkurentami. W tweecie przesłanym 28 grudnia napisał:

„Web3 konkuruje bezpośrednio z Google i Apple. Powinniśmy oczekiwać kontynuacji cenzury w MetaMask, Coinbase i innych przeglądarkach dapp.”

YouTube

23 grudnia także YouTube zadał cios kryptowalutowym youtuberom. Ich kanały zaczęły znikać lub być tymczasowo blokowane. Po świętach platforma odblokowała jednak video. Zespół firmy przekazał w tweecie, że problem wystąpił z powodu błędu w procesie sprawdzania.

Czy mimo tego nie są to sygnały, że “stary” rynek nie chce wspierać kryptowalut? Ostatnie ruchy mogą być naprawdę różnie interpretowane.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here