Naga MarketsCoinbase, jedna z najpopularniejszych platform kryptowalutowych przyznała, że otrzymała zielone światło od amerykańskich organów nadzorczych, aby przeprowadzić planowane przejęcia, dzięki którym stanie się ona jedną z pierwszych regulowanych przez władze federalne platform wymiany walut wirtualnych uznawanych za papiery wartościowe.


Przypomnijmy, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uznała, że większość tokenów emitowanych w trakcie ICO to papiery wartościowe, co oznacza, że emitenci muszą rejestrować się i przestrzegać przepisów prawa federalnego, podobnie jak platformy obsługujące ich wymianę i handel.

Regulowane platformy obrotu mogłyby ostatecznie obsługiwać miliardy dolarów w tokenach sprzedawanych przez firmy w trakcie ICO. Warto zaznaczyć, że tylko od początku roku poprzez Initial Coin Offering (ICO) zebrano już ponad 12,75 mld USD. Dla porównania, w całym 2017 roku zebrano tylko nieco ponad 3,88 mld USD.

Źródło: www.coinschedule.com

Rzecznik prasowy giełdy poinformował, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz Urząd Regulacyjny Przemysłu Finansowego zatwierdziły zakup przez Coinbase Keystone Capital Corp., Venovate Marketplace Inc. oraz Digital Wealth LLC. Przejęcia te umożliwią spółce oferowanie tzw. tokenów zabezpieczających, a także sprawią, że giełda będzie podlegać nadzorowi federalnemu.

Coinbase nie jest jednak jedyną giełda ubiegającą się o nadzór federalny. Jeden z jej konkurentów jest Circle Internet Financial Ltd. Platforma już w zeszłym miesiącu przyznała, że zamierza kontynuować rejestrację jako firma brokerska, aby pomóc inwestorom w zakupie i sprzedaży tokenów uznawanych za papiery wartościowe. Firma planuje również ubiegać się o federalną licencję bankową w celu świadczenia swoim klientom jeszcze większej liczby usług.

Rzecznik prasowy Coinbase poinformował, że następnym krokiem dla Coinbase będzie integracja technologii w nowych spółkach zależnych. Oznacza to upewnienie się, że pracownicy mają odpowiednie licencje i sprawdzanie, w jaki sposób firma raportuje dane i klientów.

Coinbase chce wprowadzić na swoją giełdę pięć nowych kryptowalut

Przypomnijmy także, że w miniony piątek giełda Coinbase poinformowała również, że zamierza umożliwić użytkownikom handem pięcioma nowymi kryptowalutami. Ofertę Coinbase miałyby zasilić: Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) i 0x (ZRX). Firma podkreśla jednak, że dodawanie nowych instrumentów na jej platformę jest procesem długotrwałym. Z tego powodu nie podano do wiadomości publicznej ostatecznego terminu dodania kryptowalut. Ponoć ich dodanie nie jest też w pełni przesądzone. Nie wszystkie mogą znaleźć się ostatecznie w ofercie Coinbase.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSA: Dobry odczyt produkcji przemysłowej
Następny artykułŁączy ich “team spirit” – Luno zostaje sponsorem reprezentacji Polski 
w wakeboardzie i wakeskacie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here