Naga MarketsW ostatnim czasie sporo mówiło się na temat zatwierdzenia ETF-ów (Exchange Traded Funds) na Bitcoina. Okazuje się jednak, że jak do tej pory, amerykański regulator nie zaakceptował jeszcze ani jednego wniosku. Fakt ten sprawia, że jedna z największych i najpopularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie, Coinbase, zastanawia się czy powinna złożyć osobny wniosek o fundusz ETF na BTC.


Jak donosi Business Insider powołujący się na “ludzi zaznajomionych z tą sprawą”, Coinbase prowadzi obecnie rozmowy z ekspertami technologii blockchain z BlackRock o uruchomieniu ETF lub innego produktu giełdowego związanego z kryptografią. BlackRock jest firmą stojącą za iShares, jednym z największych emitentów ETF w USA.

Według jednego ze źródeł, przedstawiciele BlackRock nie przekazali jeszcze Coinbase żadnych “konkretnych zaleceń” w tej sprawie. W przeszłości jednak, Larry Fink, CEO BlackRocka publicznie oświadczył, że klienci jego firmy nie chcą żadnej ekspozycji na kryptografię, a nawet posunął się do stwierdzenia, że nie widzi powodu, aby przygotować się na taką możliwość w przyszłości.

Mając na uwadze te wcześniejsze komentarze prezesa BlackRock, wydaje się, że firma nie będzie prawdopodobnie zainteresowana by zostać emitentem ETF na BTC. Jego zespół posiada jednak cenne doświadczenie w zakresie uruchamiania ETF, z czego Coinbase może skorzystać, nawet poprzez współpracę z innym emitentem w celu wprowadzenia ETF na rynek.

Wyścig o wprowadzenie na rynek pierwszych ETF opartych na bitcoinie wydaje się z dnia na dzień coraz intensywniejszy. 22 sierpnia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła jednak 9 wniosków o uruchomienie ETF-ów, przedłożonych przez trzy różne podmioty: ProShares, Direxion oraz GraniteShares. Komisja ponownie przytoczyła argumentację, iż wnioskodawcy nie przekonali jej o tym, iż będą w stanie zapobiec przypadkom manipulacji i oszustw „na podstawie Ustawy o Giełdach oraz reguł praktyk ustanowionymi przez Komisję”.

Jak się jednak okazało, w Komisji nie panuje jednomyślność w zakresie podejścia do ETF-ów na Bitcoina, w efekcie czego już kolejnego dnia SEC postanowiła dokonać rewizji 3 spośród 9 wydanych dzień wcześniej odmownych decyzji. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jednak jeszcze jaki jest przewidziany termin, ani jaki będzie zakres wspomnianej rewizji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDM BOŚ obniża cenę docelową akcji Handlowego o 14%. Kurs w okolicy istotnego wsparcia
Następny artykułWirtualna Polska – zysk netto w II kw. 47% w górę!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here