Naga MarketsBrexit Wielka Brytania i UKGiełda kryptowalut Coinbase, z główną siedzibą w San Francisco, otworzyła nowe biuro w Dublinie. Irlandzki oddział ma także, oprócz wspierania ekspansji giełdy w Europie, być częścią planu awaryjnego związanego z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.


Zgodnie z zapowiedzią giełdy, dubliński zespół  przejmie kilka nowych funkcji związanych z biznesem. Londyn pozostanie jednak głównym biurem Coinbase w Europie.

Plan B

Irlandzki minister ds. usług finansowych, Michael D’Arcy, skomentował rozwój giełdy:

“Cieszę się, że Coinbase otwiera biuro w Dublinie. Ta decyzja podkreśla konkurencyjną ofertę i atrakcyjność Irlandii dla [rynku] usług finansowych.”

Prezes Coinbase U.K., Zeeshan Feroz, powiedział Guardianowi, że firma chce wykorzystać potencjał Irlandii. Ponadto dodał, że irlandzkie biuro umożliwi Coinbase obsługę klientów w EU na wypadek, gdyby Zjednoczone Królestwo opuściło struktury europejskiej wspólnoty:

“Jest to także plan B dla Brexitu. Ponieważ rozważamy wszystkie ewentualności, ważne jest, abyśmy kontynuowali obsługę naszych klientów w całej Europie, a Irlandia byłaby naszym preferowanym wyborem, gdyby do tego [Brexitu] doszło.”

W przypadku ewentualnego Brexitu, Wielka Brytania i Unia Europejska zgodziły się na otwarcie granicy między Irlandią Północną a Republiką Irlandii. Jednak UK zamierza opuścić unię celną.

“Blockchain for Brexit”

Brytyjski minister finansów, Philip Hammond, wyraził nadzieję, że technologia blockchain może pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów, jakie mogłyby wystąpić po Brexicie. Sieć bloków umożliwia bowiem rejestrowanie dostaw produktów w sposób przejrzysty i bez możliwości wprowadzania fałszujących stan obecny zmian.

W grudniu zeszłego roku grupa konsultantów firmy Reply opublikowała badanie zatytułowane “Blockchain for Brexit”. W dokumencie przedstawia się, w jaki sposób blockchain może pomóc post-Brexitowej Wielkiej Brytanii w kwestii stosunków handlowych z Unią Europejską. “Podstawowym wkładem blockchaina jest tutaj ustanowienie solidnego i wodoszczelnego szlaku danych dla towarów” – czytamy w raporcie. Technologia mogłaby też “zmniejszyć potrzebę kontroli na granicy”.

Irlandia rajem dla firm?

Sama Irlandia zyskuje reputację centrum technologicznego. Głównie ze względu na niskie podatki dla przedsiębiorstw i podejmowane środki mające na celu sprowadzenie biznesu do kraju.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W czerwcu IDA Ireland, agencja rządowa odpowiedzialna za przyciąganie bezpośrednich inwestorów zagranicznych, wystartowała z programem promowania inwestycji i rozwoju blockchain w kraju. W maju naukowcy z National University of Ireland Galway wezwali zaś rząd do promowania sieci bloków, argumentując to tym, że potencjalny wpływ technologii na wzrost gospodarczy może pozytywnie przekształcić działalność gospodarczą i rządową. Irlandia jest również sygnatariuszem Europejskiego Partnerstwa Blockchain, które zostało utworzone wiosną przez Komisję Europejską.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here