Naga MarketsBrexit Wielka Brytania i UKGiełda kryptowalut Coinbase, z główną siedzibą w San Francisco, otworzyła nowe biuro w Dublinie. Irlandzki oddział ma także, oprócz wspierania ekspansji giełdy w Europie, być częścią planu awaryjnego związanego z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.


Zgodnie z zapowiedzią giełdy, dubliński zespół  przejmie kilka nowych funkcji związanych z biznesem. Londyn pozostanie jednak głównym biurem Coinbase w Europie.

Plan B

Irlandzki minister ds. usług finansowych, Michael D’Arcy, skomentował rozwój giełdy:

“Cieszę się, że Coinbase otwiera biuro w Dublinie. Ta decyzja podkreśla konkurencyjną ofertę i atrakcyjność Irlandii dla [rynku] usług finansowych.”

Prezes Coinbase U.K., Zeeshan Feroz, powiedział Guardianowi, że firma chce wykorzystać potencjał Irlandii. Ponadto dodał, że irlandzkie biuro umożliwi Coinbase obsługę klientów w EU na wypadek, gdyby Zjednoczone Królestwo opuściło struktury europejskiej wspólnoty:

“Jest to także plan B dla Brexitu. Ponieważ rozważamy wszystkie ewentualności, ważne jest, abyśmy kontynuowali obsługę naszych klientów w całej Europie, a Irlandia byłaby naszym preferowanym wyborem, gdyby do tego [Brexitu] doszło.”

W przypadku ewentualnego Brexitu, Wielka Brytania i Unia Europejska zgodziły się na otwarcie granicy między Irlandią Północną a Republiką Irlandii. Jednak UK zamierza opuścić unię celną.

“Blockchain for Brexit”

Brytyjski minister finansów, Philip Hammond, wyraził nadzieję, że technologia blockchain może pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów, jakie mogłyby wystąpić po Brexicie. Sieć bloków umożliwia bowiem rejestrowanie dostaw produktów w sposób przejrzysty i bez możliwości wprowadzania fałszujących stan obecny zmian.

W grudniu zeszłego roku grupa konsultantów firmy Reply opublikowała badanie zatytułowane “Blockchain for Brexit”. W dokumencie przedstawia się, w jaki sposób blockchain może pomóc post-Brexitowej Wielkiej Brytanii w kwestii stosunków handlowych z Unią Europejską. “Podstawowym wkładem blockchaina jest tutaj ustanowienie solidnego i wodoszczelnego szlaku danych dla towarów” – czytamy w raporcie. Technologia mogłaby też “zmniejszyć potrzebę kontroli na granicy”.

Irlandia rajem dla firm?

Sama Irlandia zyskuje reputację centrum technologicznego. Głównie ze względu na niskie podatki dla przedsiębiorstw i podejmowane środki mające na celu sprowadzenie biznesu do kraju.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W czerwcu IDA Ireland, agencja rządowa odpowiedzialna za przyciąganie bezpośrednich inwestorów zagranicznych, wystartowała z programem promowania inwestycji i rozwoju blockchain w kraju. W maju naukowcy z National University of Ireland Galway wezwali zaś rząd do promowania sieci bloków, argumentując to tym, że potencjalny wpływ technologii na wzrost gospodarczy może pozytywnie przekształcić działalność gospodarczą i rządową. Irlandia jest również sygnatariuszem Europejskiego Partnerstwa Blockchain, które zostało utworzone wiosną przez Komisję Europejską.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here