Naga MarketsCoinbase przygotowuje się do debiutu na Wall Street. Cena ustalona na 250 dolarówGiełda kryptowalut Coinbase, która jest jedną z największych platform do obrotu cyfrowymi aktywami, cieszącą się sporym uznaniem wśród inwestorów tego rynku – ma w środę wejść na giełdę. Wcześniej dowiadujemy się, iż cena referencyjna akcji ustalona została przez Nasdaq Stock Market na 250 dolarów. Oznacza to, że firma wyceniana byłaby wówczas na około 50 miliardów dolarów.

  • Podczas środowej sesji będziemy świadkami wejścia na giełdę najbardziej docenianej giełdy kryptowalut
  • Giełda Coinbase dostała obecnie cenę referencyjną akcji na poziomie 250 dolarów
  • Automatycznie daje to wycenę firmy na poziomie 50 miliardów dolarów
  • Dziś spółka pojawi się zatem pod tickerem “COIN”

Gorące IPO dnia: Coinbase wchodzi na Nasdaq

Chyba nie ma inwestora kryptowalutowego, który nie znałby giełdy, wokół której jest dziś bardzo głośno. Mowa o giełdzie kryptowalut Coinbase, która ma wejść dziś na giełdę Nasdaq i rozpocząć handel z ceną referencyjną 250 dolarów za akcję ustaloną przez Nasdaq Stock Market. Na ten moment ustalenie 250 dolarów za akcję daje firmie wycenę prawie 50 miliardów dolarów, chociaż przy tej cenie za akcję, w pełni rozwodniona wycena Coinbase wyniosłaby 65,3 miliarda dolarów. Warto przypomnieć jedynie, iż Cena referencyjna nie określa miejsca, w którym akcje zostaną otwarte.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś zatem Coinbase pojawi się na amerykańskim rynku pod tickerem “COIN”. Tymczasem głośno jest dziś nie tylko wokół samej giełdy kryptowalut, jak również wobec samego Bitcoina – prawdopodobnie najpopularniejszej z nich. Kurs BTC rośnie dziś jak szalony wobec wzmianki o wejściu Coinbase na giełdę, co może być jedynie pretekstem do tego, aby kryptowaluta osiągnęła w końcu zakres 65 – 68 tysięcy dolarów.

wykres Kurs Bitcoin H1 14.04.2021
Kurs Bitcoin H1 14.04.2021

Warto dodać również, że nie tylko IPO giełdy w ostatnim czasie stymuluje kurs BTC. W ciągu ostatniego miesiąca, firmy takie jak PayPal i Tesla Inc. ogłosiły, że będą zezwalać na zakupy poprzez bitcoina, co sprawiło, że kryptowaluta stale jest na topie i pierwszych stronach gazet. Na początku tego roku również Bank of New York Mellon powiedział, że będzie oferował takie same usługi dla bitcoinów i innych kryptowalut, jak dla bardziej tradycyjnych holdingów finansowych.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here