Naga MarketscoinbaseCoinbase, jedna z największych giełd kryptowalutowych w USA, przejęło Neutrino – startup z rynku blockchain z Włoch.

Aby rozszerzyć swoją ofertę aktywów kryptograficznych, amerykański gigant nabył startup z rynku blockchain – Neutrino. Nowy nabytek ma podobno pomóc firmie w uzyskaniu większej liczby kryptowalut i pozyskaniu nowych użytkowników. Jednocześnie może zapewnić zgodność z lokalnymi przepisami i regulacjami.

Przeprowadzka

Neutrino, które zatrudnia teraz tylko 8 pracowników, zostaje przeniesione do londyńskiego biura Coinbase, ale nadal będzie działało jako samodzielna firma. Varun Srinivasan, dyrektor ds. Inżynierii i Produktów w Coinbase, powiedział, że przedsiębiorstwa formalnie się nie połączą. Wszystko po to, by Neutrino mogło nadal obsługiwać klientów zewnętrznych.

Żadna z dwóch firm nie ujawniła też finansowych warunków zawarcia umowy.

Giancarlo Russo, dyrektor generalny Neutrino, powiedział, że jego start-up zdecydował się dołączyć do Amerykanów, ponieważ ich działania są “całkowicie zgodne z misją firmy polegającą na budowaniu otwartego systemu finansowego.” Dodał również, że jest to kamień milowy dla firmy, ale także dla całej społeczności blockchain we Włoszech, gdzie działa Neutrino.

To nie pierwsza taka inwestycja Coinbase. W kwietniu 2018 r. giełda przejęła podupadłą platformę Earn.com za około 100 milionów dolarów. W tym przypadku chodziło głównie o pozyskanie technologii, którą amerykański gigant użył potem przy tworzeniu swojej platformy edukacyjnej.

Ta sama idea stoi chyba za zakupem Neutrino, które zostało założony w 2016 roku przez zespół ekspertów od cyberbezpieczeństwa. Coinbase może chcieć wykorzystać doświadczenie start-upu w dziedzinie gromadzenia danych, ponieważ stara się rozszerzyć swoją ofertę analityczną.

Kampania w Europie

Ostatnie działania w Europie – pozyskiwanie klientów i firm z tego rynku – oznaczają również, że Coinbase może zacząć budować swoją silniejszą obecność w regionie. Varun Srinivasan powiedział, że firma planuje wprowadzić Neutrino zarówno na rynek amerykański, jak i międzynarodowy.

Wejście giełdy na Stary Kontynent oznaczałoby próbę walki o dominację w świecie giełd kryptowalut. Pozostaje czekać aż w podobnym kierunku zdecydowanie pójdzie Binance, platforma kierowana przez charyzmatycznego CZ. Czy czeka nas więc starcie gigantów?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here