Naga MarketsAmerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła, że ​​po zakończeniu lockdownu w USA reformuje swój system pracy i ma postawić na prace zdalne. Wszystko to, aby zabezpieczyć się przed ryzykiem związanym z kolejnymi zamrożeniami gospodarki i poprawić decentralizację.

  • Coinbase chce wyciągnąć wniosku z obecnej sytuacji i przechodzi na działanie zdalne.
  • Możliwe, że nawet ponad połowa personelu firmy przejdzie na system pracy zdalnej.

Coinbase: życie po kwarantannie

W liście otwartym do wszystkich pracowników dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, napisał, że “po zniesieniu ograniczeń kwarantanny Coinbase przyjmie zasadę” pracy na odległość, “co oznacza, że ​​zaoferujemy opcję pracy w biurze lub zdalnie w przypadku większości etatów.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Szacuje się, że od 20 proc. do 60 proc. wszystkich pracowników Coinbase będzie pracować zdalnie po usunięciu wszystkich ograniczeń pandemii COVID-19.

Armstrong napisał, że wraz z wprowadzaniem nakazów sanitarnych, takich jak zachowanie dystansu 6 stóp między każdym pracownikiem, Coinbase nie byłoby w stanie fizycznie zmieścić wszystkich pracowników z powrotem w swojej centrali w San Francisco. W związku z tym firma postanowiła „wybrać innowację”.

Rozwój branży

Armstrong powiedział też, że „wizją Coinbase jest stworzenie świata z większą swobodą gospodarczą”. 

To, co robimy w tej chwili, może wpłynąć na rozwój wielu firm – dodał.

Wiele wskazuje na to, że pandemia koronawirusa zmieni system pracy na całym świecie. Eksperci ds. rynku pracy i uważają, że osoby, które od początku epidemii wykonują pracę zdalnie, nie powrócą już do biur. Firmy z pewnością dostrzegły, że tego typu typu model jest tańszy i tak samo skuteczny, jak kumulowanie personelu w jednym czy paru biurach. Nie wspominając o tym, że pracownik pracujący w swoim domu nie musi być narażony na rozpraszanie go np. przez kolegów czy koleżanki z biura.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here