Naga MarketsGiełda kryptowalut Coinbase poinformowała w czwartek o rozszerzeniu swojej oferty o program pożyczkowy, dzięki któremu użytkownicy platformy będą mogli pożyczyć równowartość nawet 40 proc. wartości swojego portfela do maksymalnej kwoty 1 miliona dolarów używając swoich bitcoinów jako zabezpieczenia. Na uwagę zasługuje taki, iż cały proces pozbawiony będzie kontroli kredytowej a rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wyniesie 8 proc.

  • Giełda Coinbase uruchomiła program pożyczkowy
  • Użytkownicy platformy mogą pożyczyć nawet do 1 mln USD bez sprawdzania ich zdolności kredytowej
  • Zabezpieczeniem będą posiadane przez nich BTC
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Coinbase rusza z programem pożyczkowym

– Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się potrzebować gotówki na coś pilnego, na przykład na rachunki za leczenie lub naprawę samochodu? W przeszłości konieczna mogła być sprzedaż bitcoinów, aby sfinansować te wydatki, a to skutkowało powstaniem straty lub zysku podlegającego opodatkowaniu – wskazuje Coinbase dodając, iż teraz masz inne wyjście.Sprzedaż BTC skutkowała powstaniem straty bądź zysku podlegającego opodatkowaniu. Wychodząc więc naprzeciw swoim użytkownikom, platforma Coinbase postanowiła, że będzie pożyczać swoim użytkownikom środki, by Ci nie musieli sprzedawać bitcoinów, jeśli nie chcą tego robić.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Już nie musisz sprzedawać BTC, by opłacić zobowiązania

Proces pożyczkowy pozbawiony jest zbędnych opłat i sprawdzania zdolności kredytowej. Jedyny koszt to RRSO wynoszące 8 proc.

Pożyczoną w ten sposób gotówkę możesz natychmiast wypłacić na konto PayPal lub przelać na rachunek bankowy. Maksymalny limit środków, które każdy użytkownik może pożyczyć wynosi 40% wartości jego portfela, ale nie więcej niż 1 milion dolarów.

Bitcoiny użyte jako zabezpieczenie zostaną zabezpieczone i będą przechowywane przez Coinbase. Nie będą one jednak pożyczane nikomu innemu ani używane w żadnym innym celu.

Istotną różnicą w stosunku do systemów pożyczkowych znanych z tradycyjnego sektora finansowego jest to, że użytkownicy Coinbase będą co miesiąc zobowiązani jedynie do spłaty odsetek. Pożyczony kapitał będą mogli oddać zaś w dogodnym dla siebie momencie.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax index online | intercars giełda | pgnig kurs akcji | biomed lublin notowania | jsw akcje | develia cena akcji | cena akcji stalprodukt | amica notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułRyvu: Menarini otrzymał od FDA możliwość uznania SEL24/MEN1703 za lek sierocy
Następny artykułFed rozpocznie cykl podwyżek stóp proc. już w czerwcu 2022 r. – prognozuje City
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here