Lupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut CoinbaseWedług najnowszych doniesień giełda Coinbase może poszczycić się prawie 25 mld dol. w BTC, co czyni ją jednym z największych posiadaczy tej kryptowaluty na świecie. To rewelacyjna informacja, która rzuca nowe światło na znaczenie tej platformy w ekosystemie kryptowalutowym.

Potęga giełdy Coinbase

Eksperci z Arkham podkreślają, że rezerwy Coinbase to niemal 5% globalnej podaży Bitcoinów. Ta liczba jest szczególnie imponująca, biorąc pod uwagę to, iż tajemniczy twórca Bitcoina – Satoshi Nakamoto posiada podobny odsetek tej kryptowaluty. Coinbase jest teraz drugim co do wielkości posiadaczem Bitcoina na świecie, zaraz po firmie MicroStrategy!Firma wywiadowcza ujawnia, iż giełda założona przez Briana Armstronga przechowuje wspomniane kryptowalutowe aktywa w ponad 36 mln różnych depozytów i portfelach BTC.

Największy zimny portfel platformy Coinbase zawiera imponujące 10 tys. BTC. Co ciekawe, Arkham zwraca uwagę na możliwość istnienia tysięcy dodatkowych Bitcoinów, które nie zostały jeszcze zarejestrowane w publicznych rejestrach. To sugeruje, że Coinbase może posiadać jeszcze większą ilość BTC, niż wynika to z dostępnych danych.

Advertisement
Dalsza część artykułu pod filmem
Dywersyfikacja na inne wirtualne waluty

Nie tylko Bitcoin króluje na Coinbase. Firma ta posiada również znaczące rezerwy innych kryptowalut. Według analityków z Arkham trzyma ona Ethereum (ETH) o wartości około 2,69 mld dol. oraz znaczące środki w zdecentralizowanej sieci Oracle Chainlink (LINK) o wartości 520 mln dol.

Dodatkowo Coinbase jest posiadaczem dużej ilości stablecoinów, z ponad 234 mln dol. zainwestowanych w USDC. Warto zaznaczyć, że giełda ta współtworzyła USDC w partnerstwie z firmą Circle i zarządzała nim jako część konsorcjum. Jednak w sierpniu br. CEO Coinbase – Brian Armstrong oraz CEO Circle -Jeremy Allaire, ogłosili, iż Circle przejmie pełną kontrolę nad USDC, co stanowi ważny krok w ewolucji tego stablecoina.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.