Naga MarketsJednym z kluczowych wydarzeń branży kryptowalut było wprowadzenie w grudniu minionego roku kontaktów terminowych na Bitcoin. Od tamtej pory inwestorzy instytucjonalni mogą w bezpieczny i kontrolowany sposób handlować najpopularniejszą z cyfrowych walut. Coinbase, operator jednej z największych giełd kryptowalut ogłosił dziś podjęcie strategicznej współpracy z dostawcą rozwiązań tradingowych – Trading Technologies International. 


Już teraz GDAX cieszy się w środowisku sporą popularnością, którą zawdzięcza jakości swoich usług oraz przywiązaniem do bezpieczeństwa. Obecnie właściciel platformy, Coinbase może pochwalić się trzynastoma milionami aktywnych użytkowników. Gigant branży kryptowalut poinformował dziś o podjęciu współpracy z dostawcą rozwiązań handlowych dla sektora inwestycyjnego. Trading Technologies International tworzy platformy tradingowe dla firm proptradingowych, funduszy hedge czy brokerów.

Sprawdź czym jest i jak wygląda proptrading w Polsce>>>

Klientami TTI są najwięksi gracze rynku futures – spółka współpracowała już z Deutsche Boerse, Intercontinental Exchange czy CME Group, które pod koniec zeszłego roku wprowadziło wspomniane już futures na BTC.

Współpraca obu firm nakierowana jest na stworzenie całkowicie nowej usługi przeznaczonej dla inwestora instytucjonalnego, który chciałby skorzystać w bezpieczny sposób ze zmienności jaką gwarantuje rynek kryptowalut. Zamysłem Coinbase jest umożliwienie nowym użytkownikom handlu na Bitcoinie, Ethereum czy innych tokenach zarówno za pomocą instrumentów pochodnych jak i spot. Narzędzia do tego przeznaczone ma dostarczyć właśnie Trading Technologies International.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ta współpraca oznacza, że po raz pierwszy inwestorzy instytucjonalni będą mogli wykorzystać profesjonalne narzędzia w równoległym handlu na instrumentach regulowanych jak i rynku spot (…) to kolejna rewolucja w świecie kryptowalut – komentuje Michael Kraines, CCO Trading Technologies International.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here