Naga MarketsLogo giełdy coinbaseCoinbase, największa amerykańska giełda kryptowalut, uruchomiła swoją kartę debetową Visa w sześciu krajach w Europie, donosi CNBC 11 czerwca.

Na dzień dzisiejszy posiadacze kart w Hiszpanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Irlandii i Holandii będą mogli korzystać z kart giełdy, które synchronizują się bezpośrednio z kontami Coinbase. Karta jest dostępna zarówno jako aplikacja mobilna na iOS lub Androida, jak i w postaci fizycznej, którą można wykorzystać do wypłaty walut fiducjarnych z bankomatów.

Kryptowaluty w praktyce

Nowa oferta Coinbase pozwala użytkownikom na wydawanie kryptowalut w życiu codziennym. W praktyce można płacić nimi tam, gdzie akceptuje się karty Visa. Klienci giełdy mogą zdecydować, którą cyfrową walutę chcą wykorzystać do dokonania płatności za pomocą aplikacji. Rolą Coinbase jest następnie konwertowanie kryptowaluty na pieniądze fiducjarne (za niewielką opłatą).

CEO giełdy na rynek Wielkiej Brytanii ,Zeeshan Feroz, powiedział:

„Możesz kupić artykuły spożywcze za bitcoiny (BTC), a następnie kawę za litecoiny (LTC) zaraz po.”

Karta została uruchomiona po raz pierwszy dla użytkowników w Wielkiej Brytanii w kwietniu tego roku. Została wydana przez Paysafe Financial Services Limited, które jest regulowane przez Financial Services Authority jako certyfikowany emitent pieniądza elektronicznego i instrumentów płatniczych.

Ekspansja Coinbase

Giełda z San Francisco znacznie rozszerzyła swoją ofertę w ciągu ostatniego roku. W zeszłym miesiącu rozszerzyła działalność handlową na 50 kolejnych krajów i dodała wsparcie handlowe dla swojego stablecoina USDC w 85 krajach. Coinbase dodało również stablecoina do swojego programu Coinbase Earn, który nagradza użytkowników kryptowalut za oglądanie filmów edukacyjnych.

Pomimo ostatnich kroków, wiceprezes ds. biznesu Coinbase Emilie Choi powiedziała, że ​​obecnie firma nie inwestuje już w zdecentralizowaną formę giełdy, o której mówiło się od pewnego czasu. Choi powiedziała dokładnie:

„Musimy się upewnić, że jeśli zaoferujemy usługę, będziemy to robić w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami. Myślę, że obecnie nie ma wiele jasności, jak to wszystko zadziała. Uważamy, że ta przestrzeń jest interesująca, ale w tej chwili aktywnie w nią nie inwestujemy.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here