whitebit

Upadły Singature Bank, który obsługiwał kryptowalutowe firmy, został w weekend przejęty przez Flagstar Bank. Wokół wydarzenia związanego z zamknięciem instytucji i przekazaniem jej depozytów przez organy nadzorcze narosło wiele historii dot. tego czy regulatorzy chcą osłabić przy tym branżę kryptowalut. Teraz jedna z największych giełd do handlu tego typu aktywami – Coinbase – poinformowała, że zawiesza do odwołania obsługę sieci płatniczej banku, czyli Signet.

Coinbase odcina się od Signet

Największa giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych – Coinbase – przekazała w poniedziałek, że nie będzie już uczestniczyć w obsłudze sieci Signet. Jest to produkt upadłego banku Signature, który dzięki temu umożliwiał transfer środków niezależnie od dnia i godziny. Sieć pozwalała na dokonywanie przelewów całą dobę przez 365 dni w roku nieprzerwanie.Co za tym idzie, klienci giełdy kryptowalut, którzy wcześniej korzystali z systemu wpłat i wypłat swoich środków przy użyciu Signet, będą musieli ograniczyć się do transferów działających wyłącznie w tradycyjnych godzinach bankowych. Coinbase poinformowało natomiast, że już rozpoczęto poszukiwania nowego partnera, który zastąpiłby miejsce Signature.

Oprócz tradycyjnych metod płatności, wpłaty kryptowalut, wypłaty i konwersje z USDC na USD są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu na Coinbase Exchange. Chociaż nie jest to idealne, ukazuje to potrzebę zaktualizowanego systemu finansowego – przekazała rzeczniczka Coinbase.

W ostatnią niedzielę amerykańska Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) ogłosiła, że udało jej się zawrzeć porozumienie z Flagstar Bank. W jego wyniku depozyty upadłego banku, który mocno wspierał podmioty z sektora kryptowalut, zostały przekazane pod skrzydła nowej instytucji. Okazało się jednak, że umowa zakupu i przejęcia nie objęła właśnie aktywów należących do firm z tej branży. Więcej na ten temat pisałem w tym miejscu.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Pojawia się teraz pytanie, jaki los czeka w przyszłości Signet, czyli platformę obsługującą cyfrowe płatności w oparciu o technologię blockchain. Uruchomiona w 2019 roku sieć była wykorzystywana przez takich gigantów rynku, jak chociażby Circle, które stoi za stablecoinem USDC.

Signature Bank na początku tego roku zaczął wycofywać się z kooperacji z podmiotami z branży kryptowalut. Instytucja informowała wtedy, że na ich decyzję złożyły się przede wszystkim konsekwencje wynikające z upadku giełdy FTX.

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.