Naga MarketsGigant branży kryptowalutowej Coinbase przygotowuje się do otwarcia biura w Chicago i dodaje wsparcie dla transakcji pakietowych w celu przyciągnięcia większej liczby klientów instytucjonalnych do GDAX, swojej profesjonalnej platformy transakcyjnej.


Coinbase zaoferuje transakcje pakietowe (blokowe) – co umożliwi inwestorom składanie dużych zleceń poza normalnym orderbookiem.  Duzi gracze mają trudności z realizacją zleceń na tradycyjnych giełdach kryptowalut, ponieważ wielkie transakcje mogą powodować znaczące wahania cen na rynkach.

W przypadku transakcji pakietowych zlecenia są rozsyłane do animatorów rynku poza książką zleceń, a transakcje są zwykle publikowane z opóźnieniem. Czynniki te pomagają złagodzić wpływ dużych transakcji na cenę wymiany kryptowaluty.

Zobacz też: Giełda Coinbase “wycenia się” na 8 miliardów dolarów

Usługa będzie prawdopodobnie oferowana za pośrednictwem GDAX, która obecnie jest dziewiątą co do wielkości giełdą kryptowalutową na świecie, z przybliżoną dzienną kwotą obrotów w wysokości 315 milionów USD.

Wiele innych firm otwiera trading OTC dla klientów instytucjonalnych, Goldman Sachs ostatnio podwoił minimalną wielkość pozycji do 500 tyś dolarów a wcześniej Coinbase otworzyła usługę cryptoasset dla klientów z portfelem minimum 10 milionów dolarów.

Dowiadujemy się też, że Coinbase otworzy biuro w Chicago, to przystań dla profesjonalnych firm handlowych, firma ma nadzieje także pozyskać młode talenty do GDAX.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoznaliśmy szacunkowe PKB w strefie euro. Jak na dane za Q1 2018 reagował rynek?
Następny artykułNajwiększa giełda w Australii wykorzysta blockchain
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here