Naga MarketsCoinbase, jedna z największych giełd kryptowalutowych nie odkryła żadnych dowodów wskazujących na insider traiding na Bitcoin Cash (BCH) przez swoich pracowników lub innych kontrahentów blisko związanych z firmą.

Giełdzie zarzucano jakoby osoby z wewnątrz giełdy sztucznie zawyżały ceny BCH, a dopiero potem realizowały transakcje klientów.

Cytując anonimowe źródła, Fortune poinformował, że szczegółowe dochodzenie zajęło kilka miesięcy i zostało przeprowadzone przez dwie topowe amerykańskie firmy prawnicze. Prawnicy zostali wynajęci przez Coinbase, aby zbadać wydarzenia, które miały miejsce w grudniu zeszłego roku i nie znaleźli dowodów na jakiekolwiek wykroczenia.

Badanie rozpoczęto pod koniec 2017 r., co było spowodowane podejrzeniami o wykorzystywanie poufnych informacji przez pracowników Coinbase przed ogłoszeniem, że BCH zostanie dodany do platformy handlowej. Kilka godzin przed opublikowaniem wiadomości kryptowaluta doświadczyła gwałtownego wzrostu cen, co spowodowało, że wielu członków społeczności kryptograficznej podejrzewało, iż niektórzy pracownicy Coinbase wykorzystali wrażliwe informacje i kupili BCH zanim mogli to zrobić uczestnicy rynku.

Zwykle takie wzrosty cen mają miejsce po tym, jak Coinbase lub inna kluczowa giełda kryptowalut ogłosi dodanie waluty do portfela aktywów zbywalnych. Stało się to znane jako “efekt Coinbase”. Jednak wzrost cen BCH przed informacją o dodaniu kryptowaluty był niezwykły.

“Nie wahalibyśmy się rozwiązać umowy z pracownikiem lub kontrahentem i / lub podjąć odpowiednich działań prawnych, jeżeli dowody wskazały na naruszenie naszych zasad. Możemy jednak dobrowolne przekazać, że niezależne dochodzenie wewnętrzne dobiegło końca, a my postanowiliśmy nie podejmować żadnych działań dyscyplinarnych” – mówił rzecznik Coinbase.

Ustalenia dochodzenia wewnętrznego mogą być dobrą wiadomością dla Coinbase, ale dopiero okaże się, czy będą brane pod uwagę powództwa zbiorowe zapoczątkowane przez klientów Coinbase w marciu. Klienci oskarżają firmę i jej pracowników o wykorzystywanie informacji poufnych i naruszenie prawo stanu Kalifornia, a także o nieuczciwą konkurencję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here