Naga MarketsPodejmując decyzje dot. wyboru aktywów, w które warto zainwestować, inwestorzy bardzo często analizują zestawienie najpopularniejszych walut wirtualnych. W sieci istnieją bowiem serwisy takie jak coinmarketcap i coinpaprica, które podają szereg informacji dot. m.in. rynkowej wyceny, kapitalizacji czy dziennego wolumenu obrotów poszczególnych coinów. Jak jednak wybrać giełdę, na której warto zdeponować swoje środki? Odpowiedzi na to pytanie postanawia udzielić CryptoCompare.


CryptoCompare tworzy ranking giełd kryptowalut

Ten wiodący dostawca danych i indeksów kryptowalut stworzył ranking giełd wymiany kryptowalut. Zestawienie zawiera 110 platform z całego świata, oferując swoim użytkownikom “kompleksowe, szczegółowe i wiarygodne źródło informacji na temat najlepszych miejsc obrotu”.

Pierwsza analiza, oparta na danych giełdowych za okres od 1 do 31 maja 2019 roku, sugeruje, że najbardziej zaufaną giełda wymiany cyfrowych aktywów jest obecnie Coinbase. Na drugim i trzecim miejscu plasują się kolejno Poloniex i Bitstamp. Pierwszą dziesiątkę zestawienia uzupełniają BitFlyer, Liquid, itBit, Kraken, Binance, Gemini i Bithumb (w kolejności malejącej). Polskie giełdy CoinDeal i BitBay zajmują natomiast miejsca 44 i 46. Pełen ranking dostępny jest tutaj.

Ranking giełd kryptowalut
Źródło: CryptoCompare

W celu stworzenia rankingu, giełdy są klasyfikowane według klas ratingu AA, A, B, C, D, E, F. Podczas ich oceny brane są pod uwagę takie parametry jak: lokalizacja, prawo i regulacje, inwestycje, zespół i firma, dostarczanie danych, nadzór handlowy i jakość rynku. Analiza firmy opiera się na informacjach publicznych, a jej metodologia została wyjaśniona w raporcie, którego pełna treść dostępna jest tutaj.

– W odpowiedzi na obawy branży dotyczące zawyżonych wolumenów i braku wiarygodnych wskaźników do oceny giełd kryptograficznych, jesteśmy podekscytowani uruchomieniem benchmarku wymiany CryptoCompare. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie większej przejrzystości do klasy aktywów cyfrowych i poprawę procesu podejmowania decyzji przez uczestników rynku poprzez dostarczenie zestawu danych, którym mogą zaufać – komentuje Charles Hayter, współzałożyciel i dyrektor generalny CryptoCompare


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPierwsze Initial Exchange Offering w Europie – polska spółka Fortem Capital
Następny artykułPre-Market: Oczekiwanie na dane z USA – Nasdaq, DAX oraz EUR/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

3 KOMENTARZE

  1. NIE UFAJCIE RANKINGOM!

    Z doświadczenia wam powiem, że nie raz dostawałam propozycje na temat pozycjonowania danej firmy w top 3.
    Były to nawet wiadomości typu “hej za miesiąc zwalnia nam się #1 miejsce w rankingu, nie chcecie przypadkiem go kupić”
    Nie ma się czym chwalić..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here