Naga MarketsJedna z największych giełd kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, Coinbase, ma problem. Przyznała, że ​​jej system automatycznego skalowania nie jest dziś w stanie nadążyć za ogromnym wzrostem ruchu na platformie. Uniemożliwiło to np. wielu użytkownikom zalogowanie się na stronę giełdy 1 czerwca. Tym samym nie byli oni w stanie tradować BTC w kluczowym momencie na wykresie.

  • Coinbase nie jest przygotowane na kolejną hossę na BTC?
  • Giełda ma problem w zakresie skalowania.

Coinbase ma problem?

Według inżyniera oprogramowania Coinbase, Michaela de Hooga, giełda doświadczyła 5-krotnego wzrostu ruchu w ciągu czterech minut około 16:05 PDT 1 czerwca, mniej więcej wtedy, gdy cena bitcoina (BTC) zbliżała się do 10 000 USD. Informuje on, że automatyczne skalowanie giełdy „nie jest w stanie dotrzymać kroku temu dramatycznemu wzrostowi ruchu”.

– Ten skok ruchu wpłynął na wiele naszych usług wewnętrznych, zwiększając opóźnienia między usługami – dodał.

W praktyce wielu klientów giełdy nie mogło zalogować się na swoje konta i kupić czy sprzedać BTC. Musiało być to o tyle bolesne, że w tle wiele działo się na wykresie.

Giełdy kryptowalut nie są w pełni gotowe na bańkę?

Giełda przyznała, że ​​pracuje nad ulepszeniami, co ma być reakcją na awarię z 1 czerwca.

W dłuższej perspektywie planujemy usprawnić proces działania, aby złagodzić niektóre napotkane problemy z automatycznym skalowaniem – powiedział mediom inżynier oprogramowania Coinbase.

Warto przypomnieć, że w czasie hossy z 2017 r. problemy na rynku wynikały nie tylko ze skalowalności systemów giełd, ale też samego blockchaina BTC. Podobne komplikacje pojawiły się w łańcuchu Ethereum. W obu przypadkach wdrażane są rozwiązania, które poprawią skalowalność blockchainów. Warto jednak pamiętać, że handlując kryptowalutami tego typu problemy – zwłaszcza w kluczowych momentach na wykresie – będą miały miejsce.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here