Naga MarketsGiełda Coinbase stała się właśnie pierwszą firmą z rynku kryptowalut, która została zatwierdzona jako oficjalny główny członek Visa. Członkostwo w Visa umożliwi jej ponoć  “dalsze podnoszenie jakości obsługi klienta, ułatwiając posługiwanie się kryptowalutami w codziennych sytuacjach.”

“Nasza podróż z Visa rozpoczęła się w 2019 roku od wprowadzenia Coinbase Card w Wielkiej Brytanii, karty debetowej Visa, która pozwala klientom wydawać swoje kryptowaluty równie łatwo, jak pieniądze na koncie bankowym. Dziewięć miesięcy później karta Coinbase jest dostępna dla klientów na 29 rynkach (…)”

– napisała giełda na swojej stronie.

Coinbase współpracuje z Visa i otwiera nowy etap w dziejach kryptowalut

Giełda swoim nowym krokiem rozpoczyna chyba zupełnie nową epokę w historii kryptowalut. “Od finansowania wakacji za granicą po wycieczki środkami transportu publicznego” – tak szerokie zastosowanie zyskują kryptowaluty w oczach klientów, którzy posiadają Coinbase Card. Usługa sprawia bowiem, że cyfrowe waluty działają zupełnie tak samo, jak narodowe waluty, takie jak dolar, euro czy złoty.

“Ponad połowa klientów, którzy zarejestrowali się w [programie] Coinbase Card, korzysta z niego regularnie, a użycie [karty] osiąga [nowe] szczyty w Wielkiej Brytanii, a tuż za nią we Włoszech, Hiszpanii i Francji”

– dodaje firma.

To jednak nie koniec. Coinbase łączy teraz przecież siły z Visa z czym wiążą się kolejne potencjalne korzyści:

“Po sukcesie karty Coinbase jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszą firmą w ekosystemie kryptowalut, która uzyskała główne członkostwo w Visa. Członkostwo pozwoli nam zaoferować więcej funkcji klientom korzystającym z karty Coinbase; od dodatkowych usług po wsparcie na większej liczbie rynków – wszystkie elementy, które pomogą rozwinąć i wzbogacić doświadczenie związane z płatnościami kryptowalutowymi.”

Adopcja trwa…

Jedno jest niemal pewne. Dzisiejsze ogłoszenie jest kolejnym znaczącym kamieniem milowym w procesie adopcji kryptowalut jako prawdziwego narzędzia do płatności. “Będziemy nadal opierać się na tej relacji z kolejnymi inicjatywami, które sprawią, że interakcja z kryptowalutami będzie możliwie [jak najbardziej] płynna dla naszych klientów” – dodaje Coinbase.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here