Naga MarketsCoinbase ogłosił w poniedziałek już drugi zakup w ciągu ostatniego tygodnia. Tym razem zdecydował się na zakup kryptowalutowego start-upu Earn.com. Potwierdzono w ten sposób trwające od paru miesięcy pogłoski, że firmy są w trakcie dyskusji o przejęciu.

Nie znamy szczegółów transakcji, jednak zdaniem TechCrunch inwestorzy, którzy łącznie włożyli w Earn.com prawie 120 mln USD funduszy w ostatnich latach, zarobili na tej inwestycji. Oznacza to, że Coinbase musiał zapłacić za swój zakup wyższą kwotę.

Earn.com ma niejednoznaczną historię. Zaczął działać jako 21 Inc., był wtedy kopalnią Bitcoinów. Z czasem jednak ewoluował w opartą na kryptowalutach platformę networkingową, gdzie użytkownicy zarabiają Bitcoiny odpisując na maile oraz wykonując inne podobne zadania.

Firma jakiś czas temu zapowiedziała, że chce wyemitować swoją własną kryptowalutę ERC20, która zastąpi Bitcoina na jej platformie. Coinbase niedawno zapowiedział wsparcie dla ERC20 w swojej usłudze. Przejęcie firmy oznacza jednak, że nowy token raczej nie zostanie uruchomiony, ponieważ Coinbase zintegruje platformę ze swoim ekosystemem.

To drugi zakup dokonany przez Coinbase w ciągu ostatnich kilku dni. W piątek firma ogłosiła przejęcie Cipher Browser, mobilnego portfela Ethereum, który pozwala również użytkownikom na uzyskanie dostępu do zdecentralizowanych aplikacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here