Naga MarketsCoinbase krok bliżej IPO. Giełda kryptowalut chce upublicznić akcje przez bezpośrednie notowanieCoinbase Global Inc, największa amerykańska giełda kryptowalut, złożyła wniosek o upublicznienie poprzez bezpośrednie notowanie na amerykańskiej giełdzie, co według ekspertów powinno być przełomowym momentem dla branży kryptowalut na całym świecie. Firma nie ma zamiaru pozyskiwać żadnych wpływów z transakcji, wynika ze złożonego w czwartek wniosku do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w USA.

  • Publiczna oferta akcji Coinbase może być pierwszym dużym debiutem na Nasdaq w ostatnim czasie. Wcześniejsze miały miejsce bowiem na nowojorskiej NYSE
  • Założona w 2012 roku giełda kryptowalutowa Coinbase, jest uważana za jedną z największych na świecie pod względem użytkowników i wyceniana na ponad 8 miliardów dolarów (dane z 2018 roku)
  • Jeżeli SEC wyrazi zgodę na publiczne notowanie akcji Coinbase te będą dostępne pod symbolem COIN

Coinbase kolejny krok bliżej debiutu giełdowego

Coinbase rezygnuje z tradycyjnej pierwszej oferty publicznej, w której firma zbiera pieniądze poprzez sprzedaż nowych akcji, wybierając zamiast tego wejście na giełdę poprzez bezpośrednie notowania, gdzie nie sprzedaje się nowych akcji, a dotychczasowi prywatni inwestorzy uzyskają możliwość sprzedania posiadanych pakietów własności i zrealizowania w ten sposób części zysku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oświadczenie rejestracyjne dotyczące tych papierów wartościowych zostało złożone w SEC, ale nie weszło jeszcze w życie. Papiery te nie mogą być sprzedawane, ani nie mogą być przyjmowane oferty kupna przed wejściem w życie oświadczenia rejestracyjnego – wyjaśnia Coinbase w swoim oświadczeniu.

Pierwsze informacje o tym, że Coinbase planuje zadebiutować na giełdzie pojawiły się w grudniu 2020 roku, kiedy platforma kryptowalutowa przesłała odpowiedni formularz rejestracyjny do SEC.

Założona w 2012 roku, Coinbase jest zdecentralizowaną firmą, która zasila gospodarkę kryptowalutową. Misją Coinbase jest stworzenie otwartego systemu finansowego. Osiągnie to poprzez stworzenie bardziej sprawiedliwego, dostępnego, wydajnego i przejrzystego systemu finansowego dla ery Internetu, który wykorzystuje moc aktywów cyfrowych zbudowanych przy użyciu technologii blockchain.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: de30 dax | biomed lublin | gpw biomed lublin | kurs funta online | biomaxima |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here