Naga Markets


Coinbase inwestuje w nowy startup o nazwie CoinmineJedna z większych i popularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie, która obecnie obsługuje jedynie pięć cyfrowych monet, Coinbase informuje, iż zamierza zainwestować w nowy startup o nazwie Coinmine,  który umożliwi zakup domowych koparek do kopania kryptowalut. Niedawny pionier w branży wydobycia wirtualnych walut wspiera nowy projekt wierząc w popularyzację krypto-górnictwa w domowych zaciszu w najbliższych latach.


Zobacz również: EBC: Bitcoin to „diabelskie potomstwo kryzysu finansowego”

Nowy startup z ogromnym potencjałem

Podstawowym powodem inwestycji jest wiara szefa Coinbase, Balaji  Srinivasana w zdywersyfikowany rynek kryptowalutowy.

– Główna różnica w zdecentralizowanym wydobywaniu w 2018 roku polega na tym, że obecnie istnieje tak wiele różnych coinów i tokenów, że znacznie rośnie szansa zarobienia na wydobyciu za pośrednictwem zdecentralizowanego urządzenia krypto-górniczego do użytku domowego, takiego jak oferuje Coinmine – uważa Srinivasan.

Pomijając fakt, iż Coinbase odszedł od wydobycia kryptowalut, szef firmy uważa, że obecne możliwości prywatnego kopania są znacznie większe niż były w 2015 roku.

– W 2015 r. tylko bitcoin miał znaczący udział w rynku, więc rentowność każdej zdecentralizowanej metody wydobywczej była uzależniona od BTC, w przeciwieństwie do dzisiejszego rynku, który ma ponad 1000 nowych cyfrowych aktywów – powiedział.

Srinivasan postrzega Coinmine jako inwestycję, która się opłaci wraz z nadejściem nowych, potencjalnie przełomowych kryptowalut. – Prawdopodobnie zawsze będzie jakaś kryptowaluta czy token, które Coinmine będzie wydobywał z zyskiem – dodał.

Szef Coinbase jest niewątpliwie optymistą, jeśli chodzi o zdolności Coinmine do zwiększania swojej oferty wirtualnych monet w przyszłości oraz przewiduje, że firma ma duże szanse odegrać kluczową rolę w uruchamianiu nowych tokenów.

Zobacz również: Coinbase zmienia politykę – 100 zamiast 5 kryptowalut w tradingu?

Warto zauważyć, że system jest zbudowany z dwóch tokenów: jeden dowód pracy (proof-of-work), drugi to dowód na udział (proof-of-stake), chociaż ten drugi będzie włączony dopiero po aktualizacji w 2019 roku. Obecnie do kupienia za stronie Coinmine jest jedynie koparka Coinmine One za cenę 799 USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here