Naga Markets webinar


Coinbase inwestuje w nowy startup o nazwie CoinmineJedna z większych i popularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie, która obecnie obsługuje jedynie pięć cyfrowych monet, Coinbase informuje, iż zamierza zainwestować w nowy startup o nazwie Coinmine,  który umożliwi zakup domowych koparek do kopania kryptowalut. Niedawny pionier w branży wydobycia wirtualnych walut wspiera nowy projekt wierząc w popularyzację krypto-górnictwa w domowych zaciszu w najbliższych latach.


Zobacz również: EBC: Bitcoin to „diabelskie potomstwo kryzysu finansowego”

Nowy startup z ogromnym potencjałem

Podstawowym powodem inwestycji jest wiara szefa Coinbase, Balaji  Srinivasana w zdywersyfikowany rynek kryptowalutowy.

– Główna różnica w zdecentralizowanym wydobywaniu w 2018 roku polega na tym, że obecnie istnieje tak wiele różnych coinów i tokenów, że znacznie rośnie szansa zarobienia na wydobyciu za pośrednictwem zdecentralizowanego urządzenia krypto-górniczego do użytku domowego, takiego jak oferuje Coinmine – uważa Srinivasan.

Pomijając fakt, iż Coinbase odszedł od wydobycia kryptowalut, szef firmy uważa, że obecne możliwości prywatnego kopania są znacznie większe niż były w 2015 roku.

– W 2015 r. tylko bitcoin miał znaczący udział w rynku, więc rentowność każdej zdecentralizowanej metody wydobywczej była uzależniona od BTC, w przeciwieństwie do dzisiejszego rynku, który ma ponad 1000 nowych cyfrowych aktywów – powiedział.

Srinivasan postrzega Coinmine jako inwestycję, która się opłaci wraz z nadejściem nowych, potencjalnie przełomowych kryptowalut. – Prawdopodobnie zawsze będzie jakaś kryptowaluta czy token, które Coinmine będzie wydobywał z zyskiem – dodał.

Szef Coinbase jest niewątpliwie optymistą, jeśli chodzi o zdolności Coinmine do zwiększania swojej oferty wirtualnych monet w przyszłości oraz przewiduje, że firma ma duże szanse odegrać kluczową rolę w uruchamianiu nowych tokenów.

Zobacz również: Coinbase zmienia politykę – 100 zamiast 5 kryptowalut w tradingu?

Warto zauważyć, że system jest zbudowany z dwóch tokenów: jeden dowód pracy (proof-of-work), drugi to dowód na udział (proof-of-stake), chociaż ten drugi będzie włączony dopiero po aktualizacji w 2019 roku. Obecnie do kupienia za stronie Coinmine jest jedynie koparka Coinmine One za cenę 799 USD.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here