Naga MarketsBrian Armstrong, prezes Coinbase

Jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, Coinbase, twierdzi, że na przestrzeni zeszłego roku pozyskiwała 50 tysięcy nowych rachunków handlowych każdego dnia. Pokazuje to skalę wzrostu popularności tym rynkiem w 2017 roku, twierdzi prezes przedsiębiorstwa, Brian Armstrong, który był jednym z prelegentów podczas Players Technology Summit organizowanego w San Francisco przez Bloomberga.


Większość inwestorów traci, jedynie 10% tokenów służy do płatności

Zdecydowana większość spekulantów dołączała do rynku podczas dynamicznego rajdu wzrostowego z ostatnich dwóch miesięcy zeszłego roku, kiedy Bitcoin osiągnął niemal pułap $20 tysięcy i ta sama zdecydowana większość na kryptowalutach nie zarobiła. W tym momencie jeden BTC wart jest 70% mniej niż na początku roku, a inne tokeny również silnie tracą.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Technologia kryptowalutowa przechodzi przesz serię korekt i baniek, które spychają poziomy cenowe pod coraz niższe bariery. Oczekiwania ludzi są często zbyt wysokie, jednak realna adopcja Bitcoina w świecie cały czas się zwiększa” – dodawał Armstrong.

W przeciągu zeszłego roku Coinbase umożliwił swoim klientom obrót kryptowalutami o łącznej wartości $150 miliardów. Prezes giełdy nie chciał podzielić się informacjami jak dużo klientów dołącza w tym roku stwierdził jednak, że według najnowszych estymacji zaledwie 10% tokenów wykorzystywanych jest w realnym życiu, reszta służy spekulacji.

Zobacz również: Giełda Coinbase otwiera się na klientów biznesowych

Zielone światło w USA do zostania regulowaną krypto-giełdą

Rzecznik prasowy giełdy poinformował, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz Urząd Regulacyjny Przemysłu Finansowego zatwierdziły zakup przez Coinbase Keystone Capital Corp., Venovate Marketplace Inc. oraz Digital Wealth LLC. Przejęcia te umożliwią spółce oferowanie tzw. tokenów zabezpieczających, a także sprawią, że giełda będzie podlegać nadzorowi federalnemu.

Coinbase nie jest jednak jedyną giełda ubiegającą się o nadzór federalny. Jeden z jej konkurentów jest Circle Internet Financial Ltd. Platforma już w zeszłym miesiącu przyznała, że zamierza kontynuować rejestrację jako firma brokerska, aby pomóc inwestorom w zakupie i sprzedaży tokenów uznawanych za papiery wartościowe. Firma planuje również ubiegać się o federalną licencję bankową w celu świadczenia swoim klientom jeszcze większej liczby usług.

Rzecznik prasowy Coinbase poinformował, że następnym krokiem dla Coinbase będzie integracja technologii w nowych spółkach zależnych. Oznacza to upewnienie się, że pracownicy mają odpowiednie licencje i sprawdzanie, w jaki sposób firma raportuje dane i klientów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here