Naga MarketsGiełda Coinbase nie daje o sobie zapomnieć. Zwłaszcza teraz, w okresie bessy, jej właściciele mocno inwestują w rozwój. Firma poinformowała o planach wprowadzenia na swoją platformę aż pięciu nowych kryptowalut.


Ofertę Coinbase miałyby zasilić: Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) i 0x (ZRX).

To tylko plany, nic pewnego!

Coinbase o swoich planach poinformował rynek w swoim oficjalnym oświadczeniu. Oprócz tego giełda planuje współpracę z lokalnymi bankami i regulatorami.

Firma podkreśla jednak, że dodawanie nowych instrumentów na jej platformę jest procesem długotrwałym. Z tego powodu nie podano do wiadomości publicznej ostatecznego terminu dodania kryptowalut. Ponoć ich dodanie nie jest też w pełni przesądzone. Nie wszystkie mogą znaleźć się ostatecznie w ofercie Coinbase.

Obecnie giełda pracuje nad dodaniem na swoją platformę handlową Ethereum Classic, co jest jednak prostszym procesem, ponieważ ta kryptowaluta jest technologicznie podobna do oferowanego już na Coinbase Ethereum. Podobnie sytuacja powinna wyglądać choćby z Basic Attention Token i 0x (ZRX), gdyż są to tokeny oparte na blockchainie Ethereum. Stąd szansa, że owe tokeny znajdą się w pakiecie amerykańskiej firmy znacznie rośnie .

Więcej kontrowersji może budzić, np. Zcash, bowiem jako kryptowaluta gwarantująca prywatność i przez wzgląd na ograniczenia prawne w USA z tego wynikające, będzie mógł być deponowany i wypłacany tylko na tzw. transparentne adresy, które umożliwią śledzenie każdej transakcji.

Coinbase zastrzega jeszcze, że bierze pod uwagę w przypadku niektórych potencjalnie nowych kryptowalut umożliwienie tylko opcji kantoru wymiany (kupna i sprzedaży), bez szansy trzymania środków na portfelu giełdy. Kolejnym ograniczeniem może być fakt, że nie wszystkie nowe monety mogą być dostępne w każdej jurysdykcji. Mowa zarówno o przepisach prawych poszczególnych stanów USA czy krajów.

Hossa

Mimo  wielu obostrzeń rynki wspomnianych w komunikacie Coinbase walut cyfrowych zareagowały optymistycznie. Kurs Cardano wzrósł o 6%, Stellar Lumens o ponad 8%, Zcash odnotował ponad 10% wzrost. Może przez fakt, że prawdopodobieństwo ich wprowadzenia na Coinbase jest największe, najbardziej spektakularne na tym tle skoki zauważyć można było na wykresach 0x (ZRX) (16% wzrostu) i rekordzisty w tej grupie – Basic Attention Token (skok ceny o 22%).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here