Naga MarketsGiełda Coinbase stała się właśnie pierwszą organizacją na rynku kryptowalut w USA, która powołała swój Komitet Polityczny (political action committee – PAC). Wynika tak z dokumentu, który dostępny jest na stronie  Federalnej Komisji Wyborczej (FEC).


Zgodnie z amerykańskim prawem federalnym Komitet Wyborczy musi spełnić kilka warunków, by zostać zarejestrowanym. Jest zobligowany do zebrania od swoich członków darowizn o łącznej wartości ponad 1000 USD i przekazania ich na fundusz kampanii wyborczej z zamiarem wpłynięcia na proces wyborczy. Takie organizacje muszą zarejestrować się w FEC zgodnie z przepisami Ustawy o kampanii wyborczej z 1974 r.

Po co to wszystko?

Tego typu organizacje polityczne powołuje się w USA, aby wspierać kandydatów, których polityka lub prezentowana ideologia są powiązane z celami członków PAC. Komitety tworzy się też w celu stworzenia platformy dialogu między interesami społecznymi, politycznymi lub gospodarczymi a politykami w celu ustanowienia wspólnych punktów porozumienia i współpracy.

Co oczywiste, dla Coinbase najważniejszy jest dostęp do polityków, którzy mają znaczący wpływ na kwestie regulacji finansowych. Dziś jeszcze amerykański establishment polityczno-finansowy postrzega kryptowaluty z pewną dozą podejrzliwości. Tym samym pomysł giełdy może być jak najbardziej na miejscu. PAC może skutecznie lobbować za konkretnymi, korzystnymi dla branży rozwiązaniami prawnymi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Komitet to nie wszystko

PAC nie jest pierwszym pomysłem tego typu autorstwa Coinbase. Spółce nie jest obca strategia zaangażowania politycznego i darowizn na rzecz programów prorozwojowych. Jej współzałożyciel, Fred Ehrsam, od wielu lat dotuje polityków. Łącznie przekazał w sumie 12 800 dolarów na różnych republikańskich kandydatów. W szczególności w latach 2007-2011 dokonał wielu darowizn na rzecz byłego kandydata na prezydenta Republikanów Mitta Romneya. W kwietniu strona CCN poinformowała także, że ​​Coinbase nawiązała współpracę z SEC, aby stać się regulowaną firmą maklerską i platformą transakcyjną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here