Naga MarketsCoinbase inc., wiodąca giełda kryptowalut, przyznał w czwartek, że błąd w jej systemie przypadkowo obciążył niektórych klientów kilkakrotnie za jeden zakup. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że ich konta bankowe zostały wyzerowane z powodu błędu.


Oburzeni klienci skarżą się na Reddit na temat nieautoryzowanych obciążeń. Jeden z użytkowników zgłosił, że został obciążony 17-krotnie za zakup o wartości 1000 USD . Inny powiedział, że zakup BTC, ETH i LTC za 300 USD został pięciokrotnie zduplikowany, co doprowadziło do katastrofy.

“Moje konto bankowe przeszło z dodatniego na ujemne saldo, nie wspominając o dodatkowych 5 USD opłat i prowizji w rachunku bieżącym” – przyznał jedne z poszkodowanych. Inni użytkownicy Reddita również zgłosili, że ich konta bankowe zostały wyczyszczone.

W specjalnym oświadczeniu Coinbase przyznał: “Potwierdziliśmy, że jest to problem występujący poza Coinbase i współpracujemy z tymi podmiotami aby osiągnąć porozumienie (…) Wiemy, że to doświadczenie jest frustrujące. Aktywnie współpracujemy z dostawcami kart i procesorów płatniczych, aby zbadać te problemy (…) Coinbase zapewni, że każdy poszkodowany klient otrzyma zwrot całej błędnie pobranej opłaty w ciągu kilku najbliższych dni.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Coinbase powiedział, że transakcje między 22 stycznia a 11 lutego mogły zostać “zwrócone i ponownie przetworzone – co skutkuje błędnymi opłatami”.

Giełda obarcza winą niedawne zmiany w sposobie, w jaki emitenci kart kredytowych zajmowali się opłatami za zakup kryptowalut. Na początku tego miesiąca Coinbase poinformował klientów, że z powodu zmian płatności za transakcje kryptowalutowe są obecnie przetwarzane jako zaliczki gotówkowe, co może skutkować dodatkowymi opłatami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChiński Nowy Rok: Czy w roku Psa inwestorzy zarobią „psie pieniądze”?
Następny artykułPiramida finansowa z Bitcoinem w tle – tysiące poszkodowanych, w tym Polacy.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here