Naga MarketsCognor zdecydował o emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln złCognor podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na podjęcie czynności zmierzających do emisji zabezpieczonych obligacji o łącznej wartości nominalnej do 200 mln zł, podał Cognor Holding.

Jednocześnie spółka zawarła z Haitong Bankiem oraz mBankiem (i) umowę mandatową, na podstawie której Haitong Bank oraz mBank podjęły się procesu organizacji emisji obligacji, (ii) umowę agencyjną, która precyzuje role pełnione przez Haitong Bank i mBank w związku z procesem emisji obligacji oraz (iii) umowę gwarantowania, na podstawie której Haitong Bank i mBank gwarantują objęcie obligacji na zasadach tam wskazanych, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Celem emisji obligacji będzie spłata istniejącego zadłużenia kredytowego spółki, a środki, które nie zostaną wykorzystane na taką spłatę, zostaną przeznaczone na inwestycje rozwojowe spółki, a tymczasowo (do dnia realizacji takich inwestycji) zasilą jej kapitał obrotowy” – czytamy w komunikacie.

Obligacje zostaną wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu Catalyst organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Cognor Holding powstał w 1991 roku, zajmując się na początku działalnością w obszarze handlu wyrobami hutniczymi. Od 1997 roku jest podmiotem notowanym GPW, a od roku 2006 stała się częścią większej grupy przemysłowej zajmującej się produkcją wyrobów hutniczych oraz obrotem złomami metali. Obecnie jest jednostką holdingową grupy kapitałowej obejmującej kilkanaście podmiotów działających głównie na terenie Polski. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 733 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dom development notowania | broker ecn | bitcoin aktualności | dolar kurs prognoza | rubel kurs | bml notowania | santander kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here