Naga MarketsCognor z wyceną przy 3,19 zł. Analitycy pozytywnie oceniają wyniki I kwartału Analitycy BM mBanku, obniżyli rekomendację dla spółki Cognor do “trzymaj” z “kupuj” wcześniej, pozostawiając cenę docelową na poziomie 3,19 zł. W najnowszej aktualizacji odnieśli się także do wyników za I kwartał. Poniżej kluczowe cytaty z raportu.

“Po fenomenalnych wynikach za 1Q’21, w kolejnym kwartale Zarząd oczekuje kolejnego dobrego okresu. W 2Q’21 dalej poprawiają się marże realizowane na produktach, ale ze względu na oczekiwany niższy efekt FIFO wyniki będą słabsze względem 1Q’21. W tym kontekście nasze całoroczne prognozy na 2021 rok są konserwatywne i będą wymagały podniesienia” – podano w omówieniu wyników.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie analityków szansą dla spółki jest procedowana przez Komisję Europejską formuła podatku od importu wyrobów stalowych licząca ich ślad węglowy (Carbon Tax). Nowy system – zdaniem autorów raportu – zwiększyłby znacząco konkurencyjność rodzimych producentów i pozytywnie przełożyłby się na ceny wyrobów stalowych.

3 zł na razie bronione

Na wykresie mamy za sobą ogromne wzrosty dokonane bez większych ruchów korekcyjnych. Obecnie widać problemy z dalszym wzrostem kursu. Kluczowym poziomem wsparcia są okolice 3 zł. Ich przełamanie może być równoznaczne z pojawieniem się głębszej korekty.

 


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje | akcje lotosu | mercator kurs akcji | dolar online | usd kurs |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here