Naga MarketsCognor z mocnymi wynikami za I kw i wysoką dywidendą - prognozuje BM mBankuBM mBanku opublikowało swoją prognozę wyników za I kwartał dla spółki Cognor. Jednocześnie podtrzymano dotychczasową rekomendację na poziomie “trzymaj” i wycenę  na poziomie 3,19 zł za akcję. Od kilku dni na wykresie trwa obrona wsparcia w rejonie 3 zł. Poniżej cytaty z raportu.

“W 1Q’21 oczekujemy, że wzrost marży na produktach przełoży się na 84% r/r wzrost wyniku EBITDA. Rezultatom towarzyszyć będzie wysoki wpływ efektu FIFO (zakładamy około 15 mln PLN). Oczekiwany dalszy spadek zadłużenia przy bardzo dobrych wynikach za 1Q’21 zwiększa szansę na rekomendację wysokiej wypłaty dywidendy z zysku za 2020 rok (zakładamy 0,13 PLN na akcję). W związku z utrzymującym się dobrym otoczeniem w 2Q’21 liczymy, że Zarząd przedstawi pozytywny outlook na kolejny kwartał, co implikowałoby konieczność podniesienia naszych całorocznych prognoz” – podano w prognozie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Popyt broni poziomu 3 zł

Wykres wygląda pozytywnie, w szczególności na tle pogorszenia nastrojów na szerokim rynku. Cena cały czas utrzymuje się nad poziomem 3 zł, a wszelkie spadki poniżej spotykają się z natychmiastową reakcja kupujących. Możliwe więc, że skoro siła podaży po tak dużym wzroście, nadal jest niewielka, to z czasem popyt powalczy o kontynuację zwyżki.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza bitcoin | kurs euro online | rekomendacje giełdowe | pgnig forum | kurs akcji mercator | eur usd kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here