Naga MarketsCognor wyceniony na 3,19 zł przez BM mBanku. Na wykresie nowe maksimaAnalitycy BM mBanku, w raporcie z 5 marca, podwyższyli cenę docelową akcji Cognora do 3,19 zł z 2,89 zł, pozostawiając rekomendację “kupuj”. Rekomendacja została wydana przy cenie 2,55 zł za akcję. Dzisiaj kurs rośnie już o niemal 6% i niewiele brakuje do wybicia na nowe maksima trendu wzrostowego.

“Po lepszych od oczekiwań wynikach za 4Q’20 Zarząd Cognor oczekuje wzrostów rezultatów w 2021 roku wynikających z odbicia popytu w segmentach budownictwa infrastrukturalnego i motoryzacji oraz wzrostu spreadów na podstawowych produktach. Zarząd planuje powrócić do wypłaty dywidendy akcjonariuszom, a swoją rekomendację planuje przedstawić w IV’21 lub V’21 (nasze oczekiwania 0,13 zł/akcja)” – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według analityków, szansą dla spółki jest także formuła podatku od importu wyrobów stalowych licząca ich ślad węglowy:

“Nowy system ochrony rynku europejskiego zwiększyłby znacząco naszym zdaniem konkurencyjność rodzimych producentów i pozytywnie przełożyłby się na ceny wyrobów stalowych. Według informacji Zarządu Cognor już w III’21 Parlament Europejski mógłby zająć się tą kwestią na swoich posiedzeniach” – dodano.

Pozytywna technika

Wykres wskazuje na relatywną siłę spółki na tle szerokiego rynku. Tu korekty w ostatnim czasie są bardzo słabe. Obroty wskazują, że nie słabnie zainteresowanie akcjami Cognoru. Wydaje się więc, że kurs rusza właśnie na poziom 3 zł.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here