Naga Markets

Cognor rośnie po wynikach za 2022 rok. Od początku roku akcje drożeją o 55%Początek poniedziałkowej sesji w Warszawie rozpoczynamy od około 1% spadków. Nasz rynek wpisuje się w cofnięcie obserwowane na kluczowych parkietach jak DAX czy S&P500. Po niespełna godzinie notowań, na palcach jednej ręki można policzyć spółki rosnące o więcej niż 1%. Na tym tle bardzo pozytywnie wyróżniają się notowania spółki Cognor, która na starcie sesji pokazała wstępne wyniki za cały ubiegły rok.

Mocne wyniki za 2022 rok

Cognor Holding miał 602,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2022 roku, przy przychodach na poziomie 3,41 mld zł, podała spółka, powołując się na dane szacunkowe.W ujęciu procentowym mamy więc około 66% wzrost zysku netto i około 21% wzrost wielkości przychodów. Ponadto poprawie o ponad 51% uległ wynik EBITDA.

W komunikacie dodano, że spółka zarekomendowała akcjonariuszom wypłatę 1,23 zł dywidendy na akcję z zysku za 2022 rok.

cognor

Patrząc na wykres, widzimy ponad 5% wzrosty na starcie sesji. Kurs testuje okolice 7%, a w ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z silnym rajdem wzrostowym przy narastających obrotach, co mogło świadczyć o grze pod mocny raport. Tylko od początku roku kurs wzrósł o ponad 55%.

Autor poleca również:

AVA Trade


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCognor publikuje wyniki i rekomenduje wypłatę 1,23 zł dywidendy na akcję za 2022 r.
Następny artykułPonad 60% inwestorów BTC odnotowuje zyski. Wskaźnik strachu i chciwości osiąga dawno nie widziany poziom
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.