Naga MarketsCognor rośnie o 50% w 2 dni po mocnej rekomendacji. Raport już 17 sierpnia Notowany na GPW od 1997 roku producent m.in. wyrobów hutniczych, spółka Cognor zyskała ponad 50% w ciągu zaledwie dwóch sesji bieżącego tygodnia. Powodem tak dynamicznego odbicia jest najnowsza rekomendacja, w której przedstawiono perspektywy wzrostu biznesu i bardzo wysoko wyceniono spółkę.

  • Cognor z wyceną na poziomie 1,98 zł i zaleceniem “kupuj”
  • Reakcja na rekomendację to 55% wzrostu notowań w 2 dni
  • Okolice 2 zł to kluczowy, wieloletni poziom oporu

BM mBanku, w raporcie z 4 sierpnia, ustaliło cenę docelową akcji Cognor do 1,98 zł. Wcześniejsza wycena sięgała zaledwie 0,94 zł. Podniesiono także zalecenie z “trzymaj” do “kupuj”. W raporcie wskazano, że profil działalności spółki powinien sprawiać, że mniej odczuje ona wpływ pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zdaniem autora raportu, mimo niesprzyjającego otoczenia w drugim kwartale Cognor zaraportuje tylko 15% spadek oczyszczonej o zdarzenia jednorazowe EBITDA.

“W rezultacie w całym roku będziemy zmuszeni do podwyższenia naszych oczekiwań wyniku EBITDA do 100 mln zł (wcześniej zakładaliśmy 70 mln zł). Lepsze od oczekiwań wyniki implikują, że Cognor w 2020 roku utrzyma wskaźnik długu netto do EBITDA na poziomie 2,2x, co pozwoli na powrót do wypłaty dywidendy w 2021 roku” – podano w raporcie.

Kurs najwyżej od początku roku

Wykres dzienny pokazuje mocny wzrost w ciągu zaledwie dwóch sesji. Ciekawiej jest jednak na wykresie miesięcznym, gdzie widać historyczne spojrzenie na notowania…

cognor

Mamy tutaj odbicie od historycznego dna. Równie często testowany w ostatnich latach był opór w okolicach 2 zł. Jeżeli więc rynek podchwyci oczekiwania na niezły raport za II kwartał, który poznamy 17 sierpnia, to cena dość szybko może poszybować w okolice wyznaczonego oporu i wyceny z najnowszej rekomendacji.

cognor mn

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here