Naga MarketsCognor pokaże 40% wzrost przychodów w II kwartale - prognozuje BM mBanku Biuro maklerskie mBanku opublikowało dzisiaj prognozę wyników za drugi kwartał spółki Cognor. Zdaniem analityków, rosnące ceny stali powinny sprzyjać spółce, która korzysta z dobrej koniunktury na rynku. Analitycy podtrzymują wcześniejszą wycenę przy 4,30 zł i nadal zalecają kupno akcji. Poniżej kluczowe cytaty z raportu.

Korzystna sytuacja na rynku stali

“W 2Q’21 zakładamy, że Cognor zanotuje wyraźną poprawę wyników w Hucie Ferrostal dzięki wyższym cenom pręta żebrowanego oraz rosnących spreadów na ich produkcji. Dodatkowo wyższe ceny produktów stalowych skutkować będą pozytywnym efektem FIFO na zapasach w 2Q’21 (15 mln PLN). Po IH’21 Cognor według nas będzie miał już wypracowane ponad 150 mln PLN EBITDA, co naszym zdaniem może powodować, że rynek będzie oceniał, że nasze całoroczne prognozy (222 mln PLN) jako konserwatywne.Oczekiwany spadek zadłużenia w 2Q’21 naszym zdaniem pozytywnie wpływać będzie na oczekiwania odnośnie strumienia dywidend za 2021 rok (zakładamy Dyield w 2022 roku na poziomie 12%)” -piszą w swojej prognozie analitycy BM mBanku.“W 2Q’21 oczekujemy, że wolumen sprzedaży produktów w Grupie Cognor wyniesie 168 tys. ton i będzie około 8% r/r niższy. Warto zwrócić uwagę, że w 2Q’20 wolumen sprzedaży produktów był kwartalnie najwyższy w całym roku. Zakładamy również, że wolumen sprzedaży złomu w 2Q’21 wzrośnie o 16% r/r – 2Q’20 wyjątkowo niska baza wynikająca z nagłego spadku cen”.

Przychody w górę o 40% w II kwartale

“W 2Q’21 oczekujemy znaczących wzrostów cen wyrobów stalowych wraz z obserwowanymi trendami na rynku. W efekcie oczekujemy, że przychody ze sprzedaży w 2Q’21 wzrosną o 40% r/r do 638 mln PLN”.

“Zakładamy, że wyższe wyniki finansowe oraz monetyzacja efektu FIFO przełoży się na przepływ gotówki z działalności operacyjnej w wysokości około 40 mln PLN. W rezultacie zakładamy, że dług netto na koniec 2Q’21 spadnie do jedynie około 74 mln PLN (0,4x’EBITDA’12m)” – uzasadniają eksperci BM mBanku.

Na wykresie kurs oscyluje przy ostatnich maksimach, jednak pojawia się ryzyko korekty. Cena wcześniej opuściła układ boczny górą, co jest jasnym sygnałem podtrzymującym trend wzrostowy. Teraz okolice poprzednich szczytów powinny działać jako wsparcie.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: 1 btc | dow jones online | wti | 11bit notowania | płatność blik | cfd co to jest | akcje pekao |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here