Naga MarketsCognor może skorzystać na tzw. podatku od śladu węglowego - twierdzi BM mBanku Analitycy BM mBanku, w raporcie z 9 kwietnia, obniżyli rekomendację dla spółki Cognor do “trzymaj” z “kupuj” wcześniej, pozostawiając cenę docelową na poziomie 3,19 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie 3,16 zł za akcję. Poniżej kluczowe cytaty z raportu.

“Po lepszych od oczekiwań wynikach za czwarty kwartał 2020 r. zarząd Cognor oczekuje wzrostów rezultatów w 2021 roku wynikających z odbicia popytu w segmentach budownictwa infrastrukturalnego i motoryzacji oraz wzrostu spreadów na podstawowych produktach. Zarząd planuje powrócić do wypłaty dywidendy akcjonariuszom, a swoją rekomendację planuje przedstawić w kwietniu lub maju 2021 r. (nasze oczekiwania 0,13 zł/akcja)” – podano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Unijny podatek pomoże spółce

W raporcie zwrócono także uwagę na tzw. podatek od importu stali, który liczyłby ich ślad węglowy, nad którym pracuje Komisja Europejska. Proponowana konstrukcja nowego podatku miałaby promować producentów z UE i pozytywnie wpływać na ceny wyrobów stalowych. Zdaniem autorów raportu, taki podatek byłby więc korzystny dla spółki.

Na wykresie cena spadła dzisiaj poniżej 3 zł, gdzie pojawia się reakcja popytowa. Jeżeli trend ma się utrzymać to dzisiejsze minimum powinno zostać wybronione. Byłaby to typowej wielkości korekta w panującym trendzie.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotego | wykres dax | blik | us500 | notowanie euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here