Naga MarketsCognor korzysta z dobrej sytuacji na rynku stali. BM mBank podtrzymuje wycenę przy 4,30 złAnalitycy BM mBanku, w raporcie z 6 lipca, utrzymali cenę docelową akcji Cognora na 4,30 zł, pozostawiając rekomendację “kupuj”. Dzisiaj kurs rośnie o niemal 2%. Poniżej najważniejsze cytaty z raportu.

“Według danych Polskiej Unii Dystrybutorów Stali w czerwcu ceny prętów żebrowanych wzrosły do ponad 4000 PLN/t, co stanowi rekord ostatnich kilkunastu lat. Przy znacznie mniejszym wzroście cen złomu spread na produkcji pręta żebrowanego wzrósł w ostatnich dniach do ponad 2000 PLN/t (vs. średnio 900 PLN/t w 2020 roku). To implikuje, że w końcówce 2Q’21 oraz w 3Q’21 Cognor może odnotować rekordowe wyniki finansowe w hucie Ferrostal, a co za tym idzie wynik EBITDA w 2021 roku może się zbliżyć do rekordowego, jaki miał miejsce w 2007 roku (wówczas 227 mln PLN vs. oczekiwane 222 mln PLN w 2021 roku)”“W efekcie oczekiwanej poprawy wyników finansowych na koniec 2021 roku dług netto według nas spadnie poniżej 40 mln PLN, co wzbudzi oczekiwania inwestorów odnośnie możliwej dywidendy w kolejnym roku (oczekujemy 0,44 PLN/akcja, co daje ponad 12% Dyield)”

“Podnosimy nasze założenia odnośnie cen produktów oraz złomu, rewidujemy w górę prognozę cen energii na kolejne dwa lata oraz podnosimy wartość oczekiwanych dywidend w 2021 i 2022 roku. W dłuższej perspektywie pozytywnie na popyt i ceny prętów
żebrowanych powinny przekładać się inwestycje infrastrukturalne w zakresie Nowego Ładu” – uzasadniono w raporcie.

Re-test w drodze po nowe maksima

Notowania układają się w typowy dla trendu wzrostowego sposób. Po wybiciu na nowe maksima doszło do korekcyjnego cofnięcia. Tzw. re-test charakteryzuje się szybkim powrotem do zwyżek. Właśnie to obserwujemy na wykresie, w dodatku przy wzroście obrotów. Wydaje się więc, że kurs powinien niebawem atakować ostatni szczyt.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkobp | ropa prognozy | alior notowania | lpp akcje | pkn orlen forum | jsw notowanie | notowania playway |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here