Naga MarketsCognor [COG], TIM S.A. [TIM] – Gorące spółki dniaZajmujący się m.in. produkcją wyrobów hutniczych Cognor, odnotował wczoraj bardzo udaną sesję. Wydaje się, że głównym powodem nagłego odbicia była rekomendacja BM mBanku. W najnowszym raporcie spółkę wyceniono bowiem na poziomie 1,98 zł i zalecono kupno akcji. To wycena znacznie odbiegająca od ceny rynkowej. Jedynym z powodów wyceny ma być fakt, że w obliczu pandemii producenci stali mocno tracą, jednak relatywnie lepiej radzą sobie wytwórcy oparci o technologię elektryczną.

  • Cognor z wyceną na poziomie 1,98 zł
  • TIM pokazał kolejne dobre wyniki

Zdaniem analityków, mimo niesprzyjającego otoczenia w drugim kwartale Cognor zaraportuje tylko 15% spadek oczyszczonej o zdarzenia jednorazowe EBITDA. “W rezultacie w całym roku będziemy zmuszeni do podwyższenia naszych oczekiwań wyniku EBITDA do 100 mln zł (wcześniej zakładaliśmy 70 mln zł).

Te artykuły również Cię zainteresują
Cognor z wysoką wyceną w najnowszej rekomendacji

Lepsze od oczekiwań wyniki implikują, że Cognor w 2020 roku utrzyma wskaźnik długu netto do EBITDA na poziomie 2,2x, co pozwoli na powrót do wypłaty dywidendy w 2021 roku” – podano w raporcie. Na wykresie widać, że bliżej niż poziom wyceny, mamy opór w okolicach 1,50 zł.

cognor


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

TIM znowu z mocnymi wynikami

Wynikami za lipiec pochwalił się wczoraj TIM czyli dystrybutor artykułów elektrotechnicznych. Przychody spółki wzrosły o 19,7% r/r do 86,35 mln zł w lipcu. W okresie styczeń-lipiec przychody wzrosły o 15,1% względem poprzedniego roku, do 520,49 mln zł. Przychody z kanału e-commerce wyniosły w lipcu 59,5 mln zł, co oznacza wzrost o 15,5% r/r. Narastająco, w okresie styczeń-lipiec przychody z e-commerce wzrosły o 16% r/r do 368,55 mln zł. Są to więc kolejne świetne wyniki pokazane przez spółkę. Co ważne, rekordy sprzedaży są odnotowywane już teraz, mimo że zazwyczaj szczyt zakupów przypada na ostatni kwartał roku.

tim

Można więc z nadziejami czekać na kolejne raporty kwartalne. W podobny sposób zachowują się także notowania rywala spółki czyli Grodna. Ta firma dużo mocniej podkreśla swoje powiązanie z fotowoltaiką (co jest modne na GPW), mimo że TIM także posiada w ofercie elementy instalacji fotowoltaicznych. Na wykresie mamy próbę odrabiania strat po załamaniu z ubiegłego tygodnia. Wydaje się, że oczekiwanie na mocne raporty powinno podtrzymywać popyt na akcjach.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here