Naga MarketsCognor [COG], DataWalk [DAT] – Gorące spółki dniaNotowania spółki Cognor od pewnego czasu stały się bardzo wrażliwe na rekomendacje. Jakiś czas temu mocniejsza wycena wyraźnie poruszyła kursem i podobnie było w ubiegły piątek, kiedy BM mBanku opublikowało nową, podwyższoną rekomendację. Wcześniejsza wycena na poziomie 1,98 zł została podniesiona na 2,03 zł. Jest to niewielka zmiana, a raczej chęć przypomnienia rekomendacji. Rynek jednak zareagował pozytywnie w pierwszej fazie handlu.

  • Cognor z nową, wyższą rekomendacją
  • DataWalk z kolejnymi sukcesami w Stanach Zjednoczonych
  • Na wykresie szansa na zakończenia korekty

“Podwyższamy nieznacznie nasze prognozy na 2020 rok z uwagi na wysokie wykonanie po pierwszej połowie 2020 roku” – napisano w raporcie. Analitycy prognozują, że w 2020 roku skorygowany zysk netto wyniesie 31,9 mln zł, EBITDA 106,8 mln zł, a przychody 1.695,5 mln zł. BM mBanku ocenia, że mimo epidemii COVID-19 i schłodzenia koniunktury w przemyśle stalowym wytwórcy oparci o technologię elektryczną (EAF) mniej odczuwają spowolnienie niż wielkopiecowi (BOF).

Podwyższona rekomendacja

“W efekcie lepszych od oczekiwań wyników w IH’20 Cognor w 2020 roku utrzyma wskaźnik długu netto do EBITDA na poziomie 2,1x, co naszym zdaniem pozwoli na powrót do wypłaty dywidendy w 2021 roku (zakładamy Dyield’21 10 proc. przy pełnym rozwodnieniu akcji)” – napisano w raporcie. Na wykresie miesięcznym, widać że cena nadal znajduje się ruchu w kierunku poziomów z rekomendacji czyli czytelnego oporu w rejonie 2 zł.

cognor


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Koniec korekty?

Kolejnym ważnym zamówieniem pochwalił się w piątek DataWalk. Spółka zależna otrzymała zamówienie z DLT Solutions LLC w USA na sprzedaż licencji wieczystej w zakresie pełnego produkcyjnego wykorzystania platformy analitycznej DataWalk w United States Department of Defense Office of Inspector General. „Oprogramowanie DataWalk zostanie wdrożone w celu wsparcia działalności w zakresie dochodzeń związanych z niegospodarnością i nadużyciami we wszystkich siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych, w szczególności w odniesieniu do umów związanych z finansowaniem pomocowym dotyczącym COVID-19″ – podano w komunikacie.

datawalk

Kilka dni wcześniej spółka otrzymała podobne zamówienie z innego departamentu, dotyczące sprzedaży licencji wieczystej w zakresie pełnego produkcyjnego wykorzystania platformy analitycznej DataWalk. To pokazuje, że spółka ma wysoką zdolność walczenia o kontrakty w amerykańskiej administracji. Spoglądając na wykres, mamy próbę zakończenia korekty po spadkach sięgających 40%, co jest dość sporą wartością jak na spółkę o tak dużym potencjale.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here