Naga MarketsW czwartek dolar cofa się po wcześniejszych zwyżkach. Ruch widoczny jest na szerokim rynku, minimalnie słabsze są tylko jen i funt. Co z kursem złotego, euro i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Rynek już “zapomniał” o słowach Janet Yellen z początku tygodnia
  • Relatywnie dobrze zachowuje się amerykańska giełda, która nadal próbuje korygować przecenę z pierwszych dni tygodnia
  • Chiny zerwały współpracę z Australią w ramach mechanizmu Strategicznego Dialogu Gospodarczego

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – krótka próba odreagowania?

W czwartek dolar cofa się po wcześniejszych zwyżkach. Ruch widoczny jest na szerokim rynku, minimalnie słabsze są tylko jen i funt. Uwagę przykuwa dalszy spadek rentowności amerykańskich obligacji (10-letnie zeszły do 1,5750 proc.), co może sprawiać wrażenie, że rynek już “zapomniał” o słowach Janet Yellen z początku tygodnia. Wpływ na to miały wczorajsze wystąpienia kilku członków FED, którzy bronili oficjalnego stanowiska Jerome Powella, który nie bierze pod uwagę możliwości dyskusji nad taperingiem (ograniczaniem skali QE), czy też innymi formami wychodzenia z ultra-luźnej polityki monetarnej w nadchodzących miesiącach.

Relatywnie dobrze zachowuje się amerykańska giełda, która nadal próbuje korygować przecenę z pierwszych dni tygodnia, choć otwartym pytaniem jest trwałość tego ruchu. Lekkie podbicie ryzyka było widoczne podczas handlu w Azji po informacjach o zerwaniu przez Chiny współpracy z Australią w ramach mechanizmu Strategicznego Dialogu Gospodarczego. Niemniej nie na długo, gdyż taki ruch Pekinu był do przewidzenia po tym, jak wcześniej Australijczycy anulowali wcześniejsze porozumienia dotyczące inicjatywy Pasa i Szlaku w stanie Victoria. W efekcie to zamieszanie miało dość umiarkowany wpływ na notowania AUD – powiedział analityk BOŚ.

Dzisiaj uwagę przykują informacje z Norwegii – komunikat Norges Banku już o godz. 10:00 – rynek będzie uważnie śledził, czy nie pojawią się jakieś wzmianki o normalizacji polityki, co mogłoby wzmocnić notowania norweskiej korony. W kalendarzu mamy też wystąpienie szefowej EBC i kilku członków FED.

EURUSD korzysta na globalnej słabości dolara i próbuje wyraźniej powracać ponad poziom 1,20. Czy to tylko ruch powrotny? Niewykluczone, gdyż układ techniczny zdaje się dalej faworyzować spadki w średnim terminie.

Niemniej przestrzeń do odreagowania jest do 1,2060, gdzie mamy wyraźne skoncentrowanie się oporów. W strefie euro uwagę przyciągną jeszcze dane nt. sprzedaży detalicznej za marzec (godz. 11:00), oraz wystąpienia przedstawicieli EBC (de Guindos i Lagarde) – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polski złoty kurs | ropa wti notowania | kurs dolar | kurs biomed lublin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here