Naga Markets750x200_ctzw_5Codzienny trading z wolumenem jest cyklem analiz zachowania ceny, połączony z wolumenem rzeczywistym, który jest pobierany z giełd bazowych (rynku regulowanego). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.


DAX 30

Na wykresie H1 cena przetestowała wsparcie w okolicach okrągłego poziomu 11530 pkt. Przy tym poziomie można było zaobserwować największy wolumen w trakcie trwającego tygodnia handlowego. Silna presja popytowa doprowadziła do powstania impulsu wzrostowego, ponowny test tych okolic nie doprowadził do powstania niższego dołka oraz potwierdził przewagę byków przy tym poziomie. Domknięcie luki bessy zwiększy prawdopodobieństwo przełamania oporu w okolicach 11630 pkt. następnymi poziomami gdzie prawdopodobnie pojawi się większa reakcji strony podażowej będą okolice ostatnich szczytów przy okrągłym poziomie 11700 pkt.

USDJPY

Trzydziestominutowy wykres wskazuje na przewagę niedźwiedzi. Zauważalne są zwiększające obroty podczas spadków. Poziom 113,350 pełni funkcję oporu. Aktualnie widać, że cena testuje wyżej wspomniane okolice. Brak presji podażowej w tym miejscu może doprowadzić do konsolidacji lub odwrócenia tendencji na wzrostowa. Świadczyć o tym będzie rosnący wolumen podczas wzrostów lub sygnały płynące z analizy VSA. Silne wsparcie, potwierdzone wolumenem znajduje się przy okrągłym poziomie 112,500.

GOLD

Notowania na wykresie H1 wskazują na trend wzrostowy. Świadczą o tym średnie ruchome EMA (75-,100- okresowe), które skierowane są ku górze oraz sekwencja coraz wyższych dołków i szczytów. Można zaobserwować wysokie obroty przy wsparciu 1210 USD. Obecnie widoczny jest niski wolumen, który towarzyszy spadkom. Wybicie górą lub brak dalszej presji podażowej prawdopodobnie doprowadzi do impulsu wzrostowego. Ustalenie wyższego szczytu wraz z rosnącymi obrotami może doprowadzić kontynuacji trendu wzrostowego. Przełamanie wsparcia wraz z domknięciem luki hossy może całkowicie odwrócić sytuację na wykresie.

Śledź cykl trading z wolumenem pod specjalnym tagiem!

Klienci Noble Markets posiadają dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej odnośnie wolumenu w Pokoju Inwestora m.in. do nagrań ze szkoleń z następującymi ekspertami:

  1. VSA na rynku Forex – Rafał Glinicki
  2. Co rusza rynkiem?- Daniel Kostecki
  3. Inside Bar- Maciej Goliński

Wszystkie nagrania cykli edukacyjnych z ekspertami rynku są udostępnione dla klientów NOBLE MARKETS po zalogowaniu do Pokoju Inwestora – narzędziu dedykowanemu klientom, które pozwala na szybki dostęp do unikalnych szkoleń, materiałów edukacyjnych oraz zarządzania rachunkiem.

Książka autorstwa Macieja Golińskiego „Inside Bar. Jak zostać mistrzem jednej techniki” w prezencie. Dowiedz się jak otrzymać swój egzemplarz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here