Naga MarketsCodzienny trading z wolumenem jest cyklem analiz zachowania ceny, połączony z wolumenem rzeczywistym, który jest pobierany z giełd bazowych (rynku regulowanego). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.


US500

Godzinowy wykres uformował trend wzrostowy. Zauważalne są zwiększające obroty podczas wzrostów. Aktualnie widać, że cena zrealizowała ruch mierzony i znajduje się w okolicach oporu 2300 pkt. Brak presji popytowej w tym miejscu może doprowadzić do konsolidacji lub korekty. Prawdopodobieństwo powstania większej korekty zwiększy się w sytuacji przełamania minimum formacji objęcia hossy (zaznaczona czerwoną strzałka). Poziom 2270 pkt. pełni funkcję wsparcia, prawdopodobnie w tym miejscu można będzie zauważyć reakcję strony popytowej.

ZŁOTO

Wykres złota wskazuję na presję podażową. Notowania domknęły lukę hossy z 23.01.2017 r. Można zauważyć przyspieszenie spadków. Aktualnie cena znajduję się poniżej psychologicznego poziomu 1200 USD. Nie widać jednak większych obrotów podczas spadków. W sytuacji pro spadkowej reakcji na test wcześniej wymienionego obszaru, wraz z większymi obrotami zwiększą się szanse na dalszą przecenę, odwrotną sytuację może zasygnalizować rosnący wolumen podczas wzrostów lub bycze sygnały płynące z analizy VSA.

EURUSD

Notowania na wykresie H1 mogą wskazują na to, że trend wzrostowy wyhamował. Świadczą o tym wypłaszczone średnie ruchome EMA (75-,100- okresowe) oraz nie regularne dołki i szczyty. Warto zwrócić uwagę na ostatni impuls wzrostowy oraz spadkowy. Wzrosty charakteryzowały się niskim wolumenem, który malał, natomiast podczas spadków sytuacja była odwrotna. Obecne warunki wskazują na rosnącą przewagę podaży nad popytem. Wsparcie znajduje się przy okrągłym poziomie 1,0700. Przełamanie potwierdzone obrotami, prawdopodobnie doprowadzi do zwiększenia się presji podażowej i może doprowadzić do testu wsparcia w okolicach 1,0600.

Śledź cykl trading z wolumenem pod specjalnym tagiem!

Klienci Noble Markets posiadają dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej odnośnie wolumenu w Pokoju Inwestora m.in. do nagrań ze szkoleń z następującymi ekspertami:

  1. VSA na rynku Forex – Rafał Glinicki
  2. Co rusza rynkiem?- Daniel Kostecki
  3. Inside Bar- Maciej Goliński

Wszystkie nagrania cykli edukacyjnych z ekspertami rynku są udostępnione dla klientów NOBLE MARKETS po zalogowaniu do Pokoju Inwestora – narzędziu dedykowanemu klientom, które pozwala na szybki dostęp do unikalnych szkoleń, materiałów edukacyjnych oraz zarządzania rachunkiem.

Książka autorstwa Macieja Golińskiego „Inside Bar. Jak zostać mistrzem jednej techniki” w prezencie. Dowiedz się jak otrzymać swój egzemplarz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here