Naga MarketsCodzienny trading z wolumenem jest cyklem analiz zachowania ceny, połączony z wolumenem rzeczywistym, który jest pobierany z giełd bazowych (rynku regulowanego). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.


US500

Godzinowy wykres uformował trend wzrostowy. Świadczy o tym sekwencja coraz wyższych szczytów oraz dołków. Zauważalne są zwiększające obroty podczas wzrostów. Zgodnie z wczorajszą analizą notowania zrealizowały ruch korekcyjny. Spadki zatrzymały się przy poziomach minimum formacji objęcia hossy (czerwona strzałka). Podczas testu można było zauważyć zwiększone obroty oraz presje kupujących. Sytuacja ta zwiększa prawdopodobieństwo wzrostów i testu okrągłego poziomu oporu 2300 pkt.

GBPUSD

Godzinowy wykres uformował trend wzrostowy. Poziom 1,2530 aktualnie pełni funkcję wsparcia. Obecnie widać, że cena testuje wyżej wspomniane okolice. Strefa ta jest potwierdzona wysokim wolumenem. Prawdopodobnie można będzie zaobserwować wzmożoną aktywność popytu i próbę obrony podstawy świecy wybijającej, która przełamała obszar od dołu. Warto również zawracać uwagę na sygnały płynące z analizy VSA. Silny opór znajduje się w okolicach okrągłego poziomu 1,2650.

OIL.WTI

Na wykresie H1 sytuacja wskazuje na wybicie z konsolidacji. Warto zwrócić uwagę na wysokie wolumeny, które wcześniej pojawiały się podczas świec wzrostowych. Obecne warunki wskazują na przejęcie inicjatywy przez stronę popytową. Aktualnie cena testuje okolice wsparcia. Konfluencją dla obszaru jest 61,8% zniesienia FIBO (mierzone od dołka z 26.01.2017 r.) oraz wzrostowa wstęga średnich. Zamkniecie świecy powyżej okrągłego poziomu 53,50 USD zwiększy szanse do kontynuacji impulsu i ponownego ataku okolic ostatniego szczytu przy psychologicznym poziomie 55,00 USD.

Śledź cykl trading z wolumenem pod specjalnym tagiem!

Klienci Noble Markets posiadają dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej odnośnie wolumenu w Pokoju Inwestora m.in. do nagrań ze szkoleń z następującymi ekspertami:

  1. VSA na rynku Forex – Rafał Glinicki
  2. Co rusza rynkiem?- Daniel Kostecki
  3. Inside Bar- Maciej Goliński

Wszystkie nagrania cykli edukacyjnych z ekspertami rynku są udostępnione dla klientów NOBLE MARKETS po zalogowaniu do Pokoju Inwestora – narzędziu dedykowanemu klientom, które pozwala na szybki dostęp do unikalnych szkoleń, materiałów edukacyjnych oraz zarządzania rachunkiem.

Książka autorstwa Macieja Golińskiego „Inside Bar. Jak zostać mistrzem jednej techniki” w prezencie. Dowiedz się jak otrzymać swój egzemplarz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here