Naga MarketsCodzienny trading z wolumenem jest cyklem analiz zachowania ceny, połączony z wolumenem rzeczywistym, który jest pobierany z giełd bazowych (rynku regulowanego). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.


S&P500

Notowania na wykresie amerykańskiego indeksu US.500 ustaliły nowy historyczny szczyt. Warto zwrócić uwagę na to, że przełamanie poziomu 2495 pkt charakteryzowało się dużym wzrostem wolumenu. Aktualnie notowania znajdują się powyżej psychologicznego poziomu 2500 pkt. Widać narastającą presję podaży, która może doprowadzić do korekty ostatnich wzrostów. Silne wsparcie to wcześniej wspomniana strefa przy 2495 pkt. Miejsce to również pokrywa się z 50% zniesienia FIBO. Prowzrostowa reakcja VSA w tym miejscu zwiększy szanse do kontynuacji zwyżki.

ZŁOTO

Na wykresie złota można zaobserwować spadki wartości surowca. Można zaobserwować, że test wsparcia przy poziomie 1320 USD charakteryzował się wzmożoną reakcją popytu i wzrostem wolumenu. Aktualnie cena testuje okolice poprzedniego dołka. Wzmożony popyt wraz z wzrostem obrotów prawdopodobnie doprowadzi do aprecjacji surowca. Domknięcie luki bessy zwiększy szanse na test oporu przy poziomie 1335 USD.

GBPUSD

Cena GBPUSD znajduje się w okolicach okrągłego poziomu 1,3600. Można zauważyć wzrost wolumenu w tych okolicach. Sytuacja ta może doprowadzić do realizacji korekty na wykresie. Silne wsparcie znajduje się przy poprzednim szczycie w okolicach wzrostowej wstęgi średnich oraz psychologicznego poziomu 1,3400.

Partnerem cyklu „Codzienny trading z wolumenem” jest polski broker Noble Markets dający swoim Klientom dostęp do autorskiego wskaźnika wolumenu rzeczywistego.

Wypróbuj konto demonstracyjne >>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here