Naga MarketsCodzienny trading z wolumenem jest cyklem analiz zachowania ceny, połączony z wolumenem rzeczywistym, który jest pobierany z giełd bazowych (rynku regulowanego). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.


S&P500

Wykres wskazuje na narastającą presję podażową. W piątek można było zauważyć bardzo duży wolumen, który towarzyszył spadkom. Największy wolumen jaki można było zauważyć pojawił się w okolicach wsparcia 2335 pkt. Mimo tego, że świeca była wzrostowa, to charakteryzowała się sporym knotem od góry oraz po niej nie można było zauważyć brak presji popytowej i prospadkową reakcję na ten obszar. Aktualnie strefa ta pełni funkcję oporu. Wsparcie znajduje się w okolicach wczorajszego dołka 2335 pkt. Nowy niższy dołek(potwierdzony wolumenem) może doprowadzić do większej przeceny i testu okrągłego poziomu 2300 pkt.

OIL.WTI

Notowania amerykańskiej ropy WTI znajdują się przy silnym obszarze wsparcia 47,50 USD. Poziom ten wielokrotnie zatrzymywał spadki. Powstanie formacji VSA zwiększy prawdopodobieństwo wzrostów. Przebicie oporu w okolicach 48,50 USD otworzy drogę do testu psychologicznego poziomu 50,00 USD. Silne przebicie poziomu 47,50 USD może doprowadzić do narastającej presji podażowej i testu silnego wsparcia przy okrągłym poziomie 45,00 USD.

USDJPY

Wykres USDJPY wskazuję na trend spadkowy. Świadczy o tym sekwencja dołków oraz szczytów oraz średnie EMA (75-, 100- okresowe). Można zaobserwować silne wybicie poziomu wsparcia 110,75. Warto zwrócić uwagę na niższy wolumen podczas ostatniego niższego dołka oraz bliskość psychologicznego poziomu wsparcia 110,00. Test wcześniej wymienionego obszaru prawdopodobnie będzie się wiązać ze wzmożona reakcją strony popytowej. Domknięcie luki bessy, zwiększy szanse do dalszych wzrostów.

Śledź cykl trading z wolumenem pod specjalnym tagiem!

Klienci Noble Markets posiadają dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej odnośnie wolumenu w Pokoju Inwestora m.in. do nagrań ze szkoleń z następującymi ekspertami:

  1. VSA na rynku Forex – Rafał Glinicki
  2. Co rusza rynkiem?- Daniel Kostecki
  3. Inside Bar- Maciej Goliński

Wszystkie nagrania cykli edukacyjnych z ekspertami rynku są udostępnione dla klientów NOBLE MARKETS po zalogowaniu do Pokoju Inwestora – narzędziu dedykowanemu klientom, które pozwala na szybki dostęp do unikalnych szkoleń, materiałów edukacyjnych oraz zarządzania rachunkiem.

Książka autorstwa Macieja Golińskiego „Inside Bar. Jak zostać mistrzem jednej techniki” w prezencie. Dowiedz się jak otrzymać swój egzemplarz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here