Naga Markets750x200_ctzw_5Codzienny trading z wolumenem jest cyklem analiz zachowania ceny, połączony z wolumenem rzeczywistym, który jest pobierany z giełd bazowych (rynku regulowanego). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.


DJIA

Na wykresie M5 cena porusza się w trendzie spadkowym. Opór znajduje się w okolicach 19770 pkt. Aktualnie widoczna jest presja kupujących, świadczy o tym rosnące obroty podczas testów wsparcia, przy okrągłym poziomie 19750 pkt.  Stałe przełamanie któregoś z obszarów (potwierdzone wolumenem) prawdopodobnie doprowadzi do przyspieszania impulsu w kierunku wybicia.

us-30m5170117GBPUSD

Pięciominutowy wykres uformował trend wzrostowy. Zauważalne są zwiększające obroty podczas wzrostów. Poziom 1,21150 pełni funkcję wsparcia. Aktualnie widać, że cena testuje wyżej wspomniane okolice. Brak presji popytowej w tym miejscu może doprowadzić do konsolidacji lub odwrócenia tendencji na spadkową. Świadczyć o tym będzie rosnący wolumen podczas spadków lub sygnały płynące z analizy VSA. Silny opór, który jest potwierdzony wolumenem to okrągły poziom 1,21700.

gbpusdpro-em5170117OIL.WTI

Notowania na wykresie M5 wskazują na to, trend wzrostowy. Świadczą o tym średnie ruchome EMA (75-,100- okresowe) oraz sekwencja coraz wyższych dołków i szczytów. Można zaobserwować wysokie obroty przy wsparciu 52,50 USD. Cena przełamała okrągły poziom oporu 53,00 USD. Większy wolumen podczas  testu tego poziomu wskazuje na przewagę byków i zmianę funkcji obszaru. Następny opór to okrągły poziom 53,50 USD.

oil-wtim5170117

Śledź cykl trading z wolumenem pod specjalnym tagiem!

Klienci Noble Markets posiadają dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej odnośnie wolumenu w Pokoju Inwestora m.in. do nagrań ze szkoleń z następującymi ekspertami:

  1. VSA na rynku Forex – Rafał Glinicki
  2. Co rusza rynkiem?- Daniel Kostecki
  3. Inside Bar- Maciej Goliński

Wszystkie nagrania cykli edukacyjnych z ekspertami rynku są udostępnione dla klientów NOBLE MARKETS po zalogowaniu do Pokoju Inwestora – narzędziu dedykowanemu klientom, które pozwala na szybki dostęp do unikalnych szkoleń, materiałów edukacyjnych oraz zarządzania rachunkiem.

Książka autorstwa Macieja Golińskiego „Inside Bar. Jak zostać mistrzem jednej techniki” w prezencie. Dowiedz się jak otrzymać swój egzemplarz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here