Naga Markets750x200_ctzw_5Codzienny trading z wolumenem jest cyklem analiz zachowania ceny, połączony z wolumenem rzeczywistym, który jest pobierany z giełd bazowych (rynku regulowanego). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.


DAX 30

Na wykresie M5 cena uformowała wsparcie w okolicach okrągłego poziomu 11550 pkt. Otwarcie sesji charakteryzowało się luką spadkową. Lokalny opór znajduje się w okolicach 11575 pkt. Aktualnie widoczna jest presja kupujących, świadczy o tym rosnące obroty podczas wzrostów oraz testów wsparcia.  Stałe przełamanie któregoś z obszarów (potwierdzone wolumenem) prawdopodobnie doprowadzi do przyspieszania impulsu w kierunku wybicia. Silny opór potwierdzony wolumenem to psychologiczny poziom 11600 pkt. Domknięcie luki bessy zwiększy szanse do dalszych wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
de-30m5EURUSD

Pięciominutowy wykres uformował trend spadkowy. Zauważalne są zwiększające obroty podczas spadków. Poziom 1,0580 pełni funkcję wsparcia. Aktualnie widać, że cena testuje wyżej wspomniane okolice. Brak presji podażowej w tym miejscu może doprowadzić do konsolidacji lub odwrócenia tendencji na wzrostowa. Świadczyć o tym będzie rosnący wolumen podczas wzrostów lub sygnały płynące z analizy VSA.

eurusdpro-em5GOLD

Notowania na wykresie M5 wskazują na to, że trend wzrostowy wyhamował. Świadczą o tym wypłaszczone średnie ruchome EMA (75-,100- okresowe) oraz nie regularne dołki i szczyty. Można zaobserwować wysokie obroty przy wsparciu 1201,80 oraz oporze 1208 USD. Większy wolumen widoczny był przy oporze, brak dalszej presji popytowej wraz z ustaleniem nowych dołków może otworzyć drogę do dalszych spadków.

goldm5Śledź cykl trading z wolumenem pod specjalnym tagiem!

Klienci Noble Markets posiadają dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej odnośnie wolumenu w Pokoju Inwestora m.in. do nagrań ze szkoleń z następującymi ekspertami:

  1. VSA na rynku Forex – Rafał Glinicki
  2. Co rusza rynkiem?- Daniel Kostecki
  3. Inside Bar- Maciej Goliński

Wszystkie nagrania cykli edukacyjnych z ekspertami rynku są udostępnione dla klientów NOBLE MARKETS po zalogowaniu do Pokoju Inwestora – narzędziu dedykowanemu klientom, które pozwala na szybki dostęp do unikalnych szkoleń, materiałów edukacyjnych oraz zarządzania rachunkiem.

Książka autorstwa Macieja Golińskiego „Inside Bar. Jak zostać mistrzem jednej techniki” w prezencie. Dowiedz się jak otrzymać swój egzemplarz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here