Naga Markets750x200_ctzw_5Codzienny trading z wolumenem jest cyklem analiz zachowania ceny, połączony z wolumenem rzeczywistym, który jest pobierany z giełd bazowych (rynku regulowanego). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.


DAX 30

Na wykresie M15 cena ponownie przetestowała wsparcie w okolicach okrągłego poziomu 11550 pkt. Silna  presja popytowa doprowadziła do powstania impulsu wzrostowego, który przełamał psychologiczny poziom 11600 pkt. Warto zwrócić uwagę na test od góry wyżej wymienionych okolic. Widoczny był wzmożony popyt, który ustalił nowy wyższy szczyt. Zwiększa to prawdopodobieństwo zwiększonej aktywności strony popytowej. Silny opór znajduje się w okolicach okrągłego poziomu 11650 pkt.

de-30m152001171EURUSD

Piętnastominutowy wykres wskazuje na przewagę niedzwiedzi. Zauważalne są zwiększające obroty podczas spadków. Poziom 1,0650 pełni funkcję wsparcia. Aktualnie widać, że cena testuje wyżej wspomniane okolice. Brak presji podażowej w tym miejscu może doprowadzić do konsolidacji lub odwrócenia tendencji na wzrostowa. Świadczyć o tym będzie rosnący wolumen podczas wzrostów lub sygnały płynące z analizy VSA. Silne wsparcie, potwierdzone wolumenem znajduje się przy okrągłym poziomie 1,0600.

eurusdpro-em15200117GOLD

Notowania na wykresie M15 wskazują na to, że trend wzrostowy wyhamował. Świadczą o tym wypłaszczone średnie ruchome EMA (75-,100- okresowe) oraz nie regularne dołki i szczyty. Można zaobserwować wysokie obroty przy wsparciu 1200 USD. Obecnie widoczny jest spadek zmienności, który powstrzymuje spadki. Wybicie górą lub brak dalszej presji podażowej prawdopodobnie doprowadzi do impulsu wzrostowego. Ustalenie wyższego szczytu wraz z rosnącymi obrotami może doprowadzić do powstania konsolidacji lub kontynuacji trendu wzrostowego.

gold-futm15200117

Śledź cykl trading z wolumenem pod specjalnym tagiem!

Klienci Noble Markets posiadają dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej odnośnie wolumenu w Pokoju Inwestora m.in. do nagrań ze szkoleń z następującymi ekspertami:

  1. VSA na rynku Forex – Rafał Glinicki
  2. Co rusza rynkiem?- Daniel Kostecki
  3. Inside Bar- Maciej Goliński

Wszystkie nagrania cykli edukacyjnych z ekspertami rynku są udostępnione dla klientów NOBLE MARKETS po zalogowaniu do Pokoju Inwestora – narzędziu dedykowanemu klientom, które pozwala na szybki dostęp do unikalnych szkoleń, materiałów edukacyjnych oraz zarządzania rachunkiem.

Książka autorstwa Macieja Golińskiego „Inside Bar. Jak zostać mistrzem jednej techniki” w prezencie. Dowiedz się jak otrzymać swój egzemplarz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here