Naga MarketsCodzienny trading z wolumenem jest cyklem analiz zachowania ceny, połączony z wolumenem rzeczywistym, który jest pobierany z giełd bazowych (rynku regulowanego). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.


DAX 30

Na wykresie H1 cena uformowała przełamała opór w okolicach okrągłego poziomu 11630 pkt. Otwarcie sesji charakteryzowało się luką wzrostową, która nie została domknięta. Aktualnie cena znajduje się w okolicach lokalnego oporu i okrągłego poziomu 11750 pkt. Widać jednak zdecydowaną przewagę przez kupujących, świadczy o tym rosnące obroty podczas wzrostów.  Silny opór znajduje się w okolicach psychologicznego poziomu 11800 pkt. Domknięcie luki hossy zwiększy szanse do spadków.

GBPUSD

Godzinowy wykres uformował trend spadkowy. Zauważalne są zwiększające obroty podczas wzrostów. Przełamanie oporu charakteryzowało się zwiększonymi obrotami. Poziom 1,2530 aktualnie pełni funkcję wsparcia. Obecnie widać, że cena znajduje się wyżej wspomnianych okolic. Brak presji popytowej w tym miejscu może doprowadzić do korekty. W sytuacji testu 1,2530, prawdopodobnie można będzie zaobserwować wzmożoną aktywność popytu i próbę obrony podstawy świecy o wysokim wolumenie. Warto również zawracać uwagę na sygnały płynące z analizy VSA. Silny opór znajduje się w okolicach 1,2650.

OIL.WTI

Notowania na wykresie H1 ponownie zbliżają się do testu lokalnego wsparcia przy okrągłym poziomie 52,50 USD. Struktura ruchu wygląda na korektę ABC. Widać również niskie obroty towarzyszące spadkom. Warto zwrócić uwagę, na to że ostatni test tych okolic doprowadził do powstania większego impulsu wzrostowego. Zwiększa to prawdopodobieństwo pojawienia się zwiększonej aktywności popytu w tych okolicach. Sygnały płynące z analizy technicznej lub VSA, mogą doprowadzić do ponownego testu oporu w okolicach 53,50 USD. Śledź cykl trading z wolumenem pod specjalnym tagiem!

Klienci Noble Markets posiadają dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej odnośnie wolumenu w Pokoju Inwestora m.in. do nagrań ze szkoleń z następującymi ekspertami:

  1. VSA na rynku Forex – Rafał Glinicki
  2. Co rusza rynkiem?- Daniel Kostecki
  3. Inside Bar- Maciej Goliński

Wszystkie nagrania cykli edukacyjnych z ekspertami rynku są udostępnione dla klientów NOBLE MARKETS po zalogowaniu do Pokoju Inwestora – narzędziu dedykowanemu klientom, które pozwala na szybki dostęp do unikalnych szkoleń, materiałów edukacyjnych oraz zarządzania rachunkiem.

Książka autorstwa Macieja Golińskiego „Inside Bar. Jak zostać mistrzem jednej techniki” w prezencie. Dowiedz się jak otrzymać swój egzemplarz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here