Naga MarketsCodeaddict (wcześniej Bit Evil), poznański software developer, nawiązuje współpracę z grupą PlayWay. Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym, PlayWay wesprze spółkę w produkcji, dystrybucji i wydawaniu gier komputerowych. Jednocześnie, Codeaddict intensywnie rozwija dotychczasowe gałęzie działalności. Od 2017 r. spółka notowana jest na NewConnect.

  • Do końca br. Codeaddict zapowiedział podpisanie umowy z PlayWay.
  • Zgodnie z jej postanowieniami, producent i wydawca gier wejdzie w posiadanie 25 proc. akcji spółki.
  • Będzie to drugi podmiot notowany na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, który znajdzie się w akcjonariacie Codeaddict.
  • Wcześniej do tego grona dołączyła Grupa INC, która obecnie posiada ponad 8 proc. spółki.

Codeaddict chce wejść w sektor gamingu, rozpoczyna współracę z PlayWay

– Podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszej działalności o produkcję gier. Będzie to kolejny filar, w którym chcemy się rozwijać. Cieszymy się, że naszym partnerem zostaje właśnie PlayWay, który jest jednym z największych graczy w branży. Pozwoli nam to na skorzystanie z doświadczenia, wypracowanego przez lata know-how, ale także infrastruktury sprzedażowej i marketingowej – mówi Sebastian Goliński, prezes spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Planujemy także podwyższenie kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nowych akcji. Tym samym PlayWay nabędzie 25 proc. udziałów w głosach
i kapitale zakładowym Codeaddict –
dodaje Goliński.

Jeszcze w grudniu br. Codeaddict planuje zaprezentowanie swoich pierwszych planów wydawniczych.

PlayWay jest jednym z największych producentów i wydawców gier w Polsce. Posiada ponad siedemdziesiąt zespołów developerskich. Spółka ma na swoim koncie globalne sukcesy sprzedażowe w postaci m.in serii Car Mechanic Simulator czy House Flipper.

Gaming ma być kolejną gałęzią działalności Codeaddict. Spółka nie zwalnia jednak tempa rozwijając dotychczasowe projekty. Jej core business jest software development, który niemal w całości odpowiadał za przychody w 2019r. Codeaddict jest także głównym Partnerem oraz współtwórcą Raisemana – platformy crowdinvestingowej, która dzięki tzw. finansowaniu społecznemu umożliwia twórcom zgromadzenie środków na produkcję wybranych gier. Projekt rozwijany jest we współpracy z Grupą INC. W najbliższych miesiącach spółka zaprezentuje także aplikację skierowaną do odbiorców związanych z e-sportem, którą tworzy we współpracy z austriacką spółką gamingową.

Chciałbym podkreślić, że z taką samą intensywnością skupiamy się na dotychczasowych projektach. Gaming będzie kolejnym stabilnym filarem naszej spółki, który pozwoli nam przede wszystkim zdywersyfikować działalność. Zarówno działania w obszarze software, jak i fin-tech czy e-sportu, wbrew pozorom, pozwalają na synergie pomiędzy naszymi doświadczeniami i zespołem oraz są dość mocno ze sobą powiązane – uzupełnia Goliński.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGPW dopuściła Play2Chill do obrotu na NewConnect
Następny artykułWIG20 w czwartek realizował zyski, kurs dolara pozostaje słaby
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here