Naga MarketsCodeaddict, poznańska firma technologiczna oraz deweloper gier komputerowych z grupy PlayWay, ogłosił zamiar przejęcia Nessie Research Lab. Spółki podpisały list intencyjny. Obecnie negocjują umowę przyrzeczoną, na mocy której Nessie stanie się częścią grupy Codeaddict, jednocześnie wciąż rozwijając swój brand.

  • Transakcja ma zapewnić Codeaddict efektywniejsze prowadzenie procesów pozyskiwania klientów, sprzedaży produktów oraz ułatwić skalowanie biznesu.
  • Dla Nessie umowa ta oznacza szansę na szybszy rozwój i wsparcie finansowe niezbędne do skutecznego działania na rynkach europejskich oraz USA.
  • Do Zarządu spółki dołączyć mają założycielki Nessie – Agata Maroń oraz Justyna Gebert.

Nessie Research Lab przebojem wkroczyło na rynek technologiczny udowadniając, że można skutecznie wspierać spółki IT w sprzedaży, zmieniając jednocześnie standardy rynku. Firma, jako jedyna w Polsce, zajmuje się outsourcingiem procesów pozyskiwania leadów B2B o dużej wartości, wraz z dedykowanym zespołem typu „plug-in”. Zespół ten wpina się w początkowy proces sprzedaży klienta, zapewniając mu przewidywalny lejek sprzedaży. Tym samym Nessie wyszło z podwórkowej ligi generowania leadów do ekstraklasy, w której kluczowe jest strategiczne zaplanowanie drogi dojścia do sukcesu poprzez działania outbound.

Te artykuły również Cię zainteresują
Strony ustaliły, że zespół Nessie będzie dalej się rozwijał i pozyskiwał własnych klientów, także na rynkach zagranicznych. Jednocześnie, wesprze Codeaddict w zakresie komunikacji produktowej, sprzedaży oraz kwestiach prawno-administracyjnych. Współpraca ma umożliwić również kompleksowe pozyskiwanie klientów dla wszystkich przyszłych członków grupy kapitałowej Codeaddict S.A.

Z radością informujemy, że podjęliśmy działania zmierzające do dołączenia zespołu Nessie do Codeaddict. Tym bardziej, że dzięki temu zamierzamy poszerzyć także skład osobowy naszego Zarządu. Zarówno Agata, jak i Justyna, mają ogromne doświadczenie w branży, a nasze spojrzenie na biznes jest bardzo podobne. Jestem przekonany, że efekty wzmocnienia naszej załogi będą odczuwalne już od pierwszych miesięcy współpracy. Naszym celem jest zapewnienie efektywniejszego prowadzenia wszystkich procesów związanych z pozyskiwaniem klientów oraz sprzedażą naszych produktów. Dodatkowo, chcemy, aby Nessie rozwijało się jak dotychczas i cały czas wzmacniało swój brand – mówi Sebastian Goliński, prezes Codeaddict.

Zespół Nessie składa się z dziesięciu osób, a biuro zlokalizowane jest w Warszawie.

Jednocześnie z procesem przejęcia Nessie, trwają rozmowy na temat kolejnych transakcji. Przed nami bardzo intensywny rok, naszym celem jest skokowy rozwój działalności we wszystkich segmentach biznesu – dodaje Goliński.

Codeaddict dołączył niedawno do grupy PlayWay. W najbliższych tygodniach ukażą się pierwsze informacje dotyczące planów wydawniczych spółki. Jednocześnie trwają też prace nad aplikacją eSportsBASE, której MVP zostało udostępnione użytkownikom w grudniu. Codeaddict jest także głównym Partnerem oraz współtwórcą Raisemana – platformy crowdfundingowej, która dzięki tzw. finansowaniu społecznemu umożliwia twórcom zgromadzenie środków na produkcję wybranych gier. Projekt rozwijany jest we współpracy z Grupą INC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here