Naga MarketsCoca-Cola jest największą spółką publikującą wyniki w środę. Choć koncern w kilku poprzednich kwartałach regularnie pokonywał oczekiwania rynku, wyraźnie widać, że w ostatnim czasie jego notowaniom wyraźnie brakuje paliwa do dalszych wzrostów. Dlatego też możliwe, że lepsze prognozy pomogą wzbudzić większy optymizm wokół akcji spółki.

Coca-Cola ma zaprezentować wyniki za III kwartał przed startem sesji na nowojorskiej giełdzie. Zysk na jedną akcję ma wynieść 0.48 USD. Jeśli założenia konsensusu by się potwierdziły, oznaczałoby to spadek o niemal 6% w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku, a także o 20% mniej w porównaniu do II kwartału. Niemniej jednak aż w 9 z 10 ostatnich kwartałów zyski koncernu przewyższały prognozy analityków. Jeśli chodzi o przychody, to w minionym kwartale maiły one sięgnąć 10.5 mld USD, co także oznaczałoby spadek w stosunku do tego samego okresu sprzed roku, kiedy to wypracowano 11.4 mld USD. W przypadku przychodów spółka w ciągu ostatnich 10 kwartałów sześciokrotnie pokonywała konsensus.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

8srfno1ng8v1bspzaayr_1477471777691Słabszy sentyment wokół Coca-Coli jest odzwierciedleniem problemów, z którymi zmaga się cała branża. Moda na zdrowy styl życia sprawiła, że częściowo osłabł popyt na słodkie i gazowane napoje. Ilość ich sprzedaży miał spaść o 1% r/r w minionym kwartale. Niemniej jednak spółce PepsiCo, która jest głównym rywalem Coca-Coli, udało się zaraportować stosunkowe dobre wyniki za minione kilka miesiący. Analitycy są dosyć ostrożni wobec dalszych perspektyw koncernu. Na 27 rekomendacji 12 zaleca kupno, a 13 to „trzymaj”. Średnia docelowa cena walorów Coca-Coli to 46.40 USD, co daje niemal 9% potencjału do dalszego wzrostu.

Notowania spółki po osiągnięciu szczytu w kwietniu poruszają się wzdłuż linii trendu spadkowego. W ostatnim czasie bykom udało się jednak wybronić ważną strefę wsparcia zlokalizowaną przy 41.60 USD. Obecnie akcje Coca-Coli podchodzą do poziomu 43.20 USD, który służył wcześniej zarówno za opór, jak i wsparcie. Jeśli udałoby się go wybić, to kolejnym ważnym oporem dla wzrostów będzie linia trendu spadkowego.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here